Euroopa Päevad Eesti maakondades algavad neljapäeval Prantsuse päevadega Narvas

Euroopa Komisjoni Delegatsiooni Eestis pressiteade: 03.04.02

Neljapäeval, 4. aprillil algab Prantsuse päevadega Narvas Euroopa Päevade sari, mis külastab aprillist juulini 13 Eesti maakonda. Euroopa Päevad tutvustavad maakonnakeskustes Euroopa Liidu liikmesmaade kultuuri, traditsioone ja poliitikat ning pakuvad korraldajamaale omast meelelahutust. Euroopa Päevi korraldab Euroopa Liidu Infokeskus koostöös maavalitsuste ja Euroopa riikide saatkondadega Eestis.

Euroopa Päevadel osalevad Euroopa Liidu liikmesmaad valivad igal aastal maakonna, kus nad soovivad oma maad ja kultuuri tutvustada. Euroopa Liidu Infokeskuse juhataja Helina Lokotari sõnul on Euroopa maad väga huvitatud enda tutvustamisest just väljaspool Tallinna. “Suur osa välisinfost koondub tavaliselt Tallinna ja maakondadesse ei jõuagi. Samas on huvi Euroopa vastu ühtviisi suur nii pealinnas kui maakondades,” selgitas Lokotar Euroopa Päevade korraldamise mõtet. Lokotari sõnul on Euroopa Päevade kavad koostatud nii, et need oleks ühtaegu informatiivsed ja meelelahutuslikud.

Prantsuse päevad Narvas toimuvad 4.-5. aprillil Tartu Ülikooli Narva kolledz^is, Narva kindluses ja kultuurikeskuses Energeetik. Prantsusmaa ühiskonnast ja poliitikast räägivad narvalastele Prantsuse suursaadik Eestis hr. Jean-Jacques Subrenat, senaator hr. Patrice Gelard, Euroopa Komisjoni Delegatsiooni esimene sekretär hr. Michal Krejza ning Prantsuse saatkonna kaubandusnõuniku asetäitja hr. Stephan Montalbano.

Prantsuse kultuuri tutvustab Prantsuse Kultuurikeskus, avatakse kaks fotonäitust frankofooniast ja Eestist ning Pariisist. Neljapäeva õhtul kell 18 esitab Ehte keskkool kultuurikeskuses Energeetik oma lavastuse muusikalist “Jumalaema kirik Pariisis”, samas esitab Cecile Elziere kontserdi valikuga prantsuse muusikast. Reedel kohtuvad korraldajad Narva linnapea ning Ida-Viru maavanemaga, õhtul kell 18 näidatakse Narva kultuurikeskuses Prantsuse südamlikku menufilmi “Amelie”.

Euroopa päevad külastavad tänavu aprillist juulini 13 maakonda, oma kultuuri ja poliitikat tutvustavad eri paikades Prantsusmaa, Suurbritannia, Holland, Roots, Iirimaa, Taani, Austria, Soome ja Saksamaa. Euroopa Päevad on avatud kõigile huvilistele, üritused toimuvad tasuta ning ilma eelregistreerimiseta.

Euroopa Päevi korraldatakse Eesti maakondades juba kolmandat aastat järjest, iga korraga on ürituste ulatus ja osalevate maade arv suurenenud. Euroopa Päevade kavad avaldatakse maakondlikes ajalehtedes ning nendega saab tutvuda Euroopa Komisjoni Delegatsiooni Eestis internetilehel (www.euroopaliit.ee).

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.