Eurosport Eesti sportlastest

Eurosport reastas parimad Eesti sportlased11.10.2007 15:06
 

Eurosport reastas Eesti-Inglismaa jalgpallikohtumise eel Eesti edukaimad sportlased.

 
Erki Nool
Foto: Liis Treimann

Nimekirja tipus asub Erki Nool, kes võitis 2000. aasta Sydney olümpiamängudel kümnevõistluses kuldmedali. Mainimata pole jäetud, et üritus oleks peaaegu lõppenud pisaratega: ta astus kolmel katsel üle, ja oleks medaliheitlusest välja langenud, kuid viimasel hetkel loeti kolmas katse siiski reeglitepäraseks. Noole populaarsus oli nii suur, et ta valiti sel aastal lausa riigikokku.

Nimekirja teisel kohal  oleva Jüri Tamme puhul tuuakse esimesena välja fakt, et ta on juba teine sportlane, kes parlamenti valitud on. Mainitakse ka seda, et 1980. aastal hoidis ta lühikest aega vasaraheite maailmarekordit enda nimel.

Ka Jaak Uudmäe, kui 1980. aasta Moskva olümpiavõitja on nimekirjas välja toodud.

Nimekirja kuuluvad ka endine rallisõitja Markko Märtin ja Erika Salumäe. Viimase olümpiamängude kuldmedal oli iseseisvunud Eesti esimene ja see oli  eestlaste jaoks väga tähtis  sündmus.

Meenutatakse ka kuidas Erika Salumäe kullavõidu puhul tõmmati vastiseseisvunud Eesti lipp Barcelona olümpial tagurpidi masti ja antakse vihje Wembley staadioni jalgpallikohtumist korraldatavatele: sinine käib üles ja valge alla.

Salumäe juures tuuakse ära ka 2006. aastal Pariisi-Dakari  ralli võitnud maastikurattur Priit Salumäe.

Järgmisena nimetatakse 2005. aasta maailmameister Andrus Värnikut, kahekordseid olümpiavõitjaid Kristina Šmiguni ja Andrus Veerpalu.

Juttu on ka NBA mängijast Martin Müürsepast, kes praegu mängib Austraalias. Tuuakse välja  fakt, et Müürsepp esindas Eesti koondist 2007. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiril, kuigi ta 2005. aastal lubas, et enam koondist ei esinda.

Ameerika jalgpallis karjääri tegeva Mihkel Roosi kohta mainitakse ka seda, et too sel suvel Eestit külastas.

Baruto on toodud välja kui paljude eestlaste rahvuskangelane. Samuti teab Eurosport rääkida, et enne professionaalset sumokarjääri töötas Baruto ööklubi turvamehena.

Viimasena jõuab mainitute hulka Eesti rahvusmeeskond  mootorsaega saagimises, mis võitis aasta tagasi maailmameistrivõistlused.

Huvitaval kombel pole nimekirjas sõnagi juttu Briti vormel-3 sarja võitnud Marko Asmerist ja valitsevast maailmameistrist Gerd Kanterist.

Toimetas Ann Hiiemaa, Postimees

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.