FERIA – andaluuslaste suurim kevadpidu.

20. juunil peetakse Sõrmeru tiigi ääes Eesti flamencoharrastajate feria – kell 18.30 algab spetsiaalselt flamencotantsuks ehitatud laval  flamencostuudiote kontsert. Esinevad Lehti Kostabi stuudio tantsijad Tallinnast, Haapsalust, Uhtnast ja Rakverest ning Nõmme Noortemaja flamencostuudio “Fiesta” Anne Andersoni juhendamisel.

Lava on avatud kõigile flamencostuudiotele ja flamencotantsu üksikesinejatele.

Pärast kontserti toimub sevillanas’e maraton.

Süüa juua pakub Pinnu Kõrts.

TULGE JA ELAGE KAASA KUUMADELE RÜTMIDELE NING NAUTIGE KAUNEID SATSILISI KOSTÜÜME.

Vihmase ilma korral toimub feria Sõmeru Klubi suures saalis.

Ehtne Hispaania muusika sünnib päikesest ja kleidisatside merest igakevadise feria ajal, mida peetakse kõikjal Andaluusias.

Feriakleidid on kaunistatud satside ja volangidega, juustesse on sätitud kunstlill ja plastmasskamm ning huuled on värvitud tulipunaseks. Eriliselt kaunilt on ehitud väikesed lapsed, keda täiskasvanud pidevalt imetlevad. Ka lastel on huuled värvitud. Väikesed poisid on riietatud väga macholikult.

Hispaanlaste kombe kohaselt on feriaplats avatud ööpäev läbi, särades öösel ilutulestikust. Ferial süüakse, juuakse veini, tantsitakse ja lauldakse. Kohtutakse sõpradega, kurameeritakse ja armutakse.

Peo juurde kuuluvad uhkete kaunistustega kaarikud ja hobused ning kogu feriaväljakule on püstitatud sadu restoranitelke, kust kostab vahetpidamata kõrvulukustav muusika, põhiliselt sevillanas – Andaluusia rahvamuusika, mille järgi paaris tantsitakse. Sevillanas’t oskavad peaaegu kõik andaluuslased.

Sevillanas arvatakse olevat vana Castilla rahvatants Kesk-Hispaaniast pärit klassikaline segudilla castellana. Algupärane sevillanas koosneb kaheksast salmist, kuid hiljem on levinud nelja salmi versioonid.  Sevillanas’e stiilid võivad olla väga erinevad nii sõnadelt kui ka muusikalt.

Aasta esimene feria peetakse Sevillas aprillikuus, kuid iga Andaluusia linnake austab end oma nädalapikkuse pidustusega, kus lustitakse kogu perega. Hispaanlastele on tüüpiline, et terve pere läheb koos pidustusest osa saama ja on seal tihti hilisööni.

Kõigis maailmas tegutsevates flamencotantsu koolides õpitakse sevillanas’t ning kõik flamencoharrastajad peavad nn sevillanas’e pidusid.

Tavaliselt tantsitakse neli sevillana’st, enne kui partnerit vahetatakse. Partneriks võib olla isa, ema, laps, mees, sõbranna. Sevillanas’t saadetakse teravate plaksutustega, mis rõhutavad tantsu 6/8mõõdulist olemust.

Ferial mängib muusika katkematult. Selleks, et end kaitsta selle valjuhäälse melu eest tuleb kaasa minna selle lõputa näiva tantsukeerisega.

Kohtume siis Sõmeru tiigi ääres meie eestimaisel ferial!

Evi Pihla

www.hot.ee/someruklubi

www.hot.ee/baileflamenco

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.