Google otsimootor

Google lihtsustas veelgi internetist otsimist
10.11.2003 17:06PM Online

Populaarsest otsimootorist Google saab nüüd otsida ka ilma internetibrauserit avamata, sest Google Deskbar tekitab selleks vajaliku kastikese otse taskbarile lahtiolevate programmide kõrvale.

Google Deskbar on sarnane Google Toolbariga ehk tegu on internetist alla laetava väikese programmiga, mis tekitab Windowsisse Google’ist otsimise jaoks kastikese.

Kui Toolbar teeb selle kasti Internet Explorerisse, siis Deskbar otse Windowsi taskbarile teiste lahtiolevate programmide kõrvale. Nii ei ole otsimootori kasutamiseks vaja ühtegi spetsiaalset programmi.

Kui Google’i kastikesse otsitav sõna või fraas kirjutada, avaneb umbes neljandiku ekraani suurune otsiaken paremal all nurgas, mida saab kasutada pisikese internetibrauserina.

Minibrauseri ülaservas on nupuke, millega saab lahtioleva lehekülge ühe klõpsuga avada ka pärisbrauseris.
Deskbar kiirendab Google’i kasutamist märkimisväärselt, eriti, kui otsimootorit on vaja ainult mõne konkreetse fakti leidmiseks, nagu näiteks kinokavad, aktsiakursid ja nii edasi.

Kuigi Deskbar on ametlikult testistaatuses, saab seda igaüks tasuta alla laadida aadressilt http://toolbar.google.com/deskbar . Selle kasutamiseks on vaja Windows 98 või uuema versiooniga arvutit, millele on installeeritud Internet Explorer 5.5 või uuem.

Deskbari abil saab internetist otsida ka otse näiteks Wordist või e-posti
programmist.

Selleks tuleb tekstis otsitav sõna või fraas ära märgistada ja vajutada Control-Alt-G ning seejärel Enter. Kui aga peale otsitava sõna kasti kirjutamist vajutada mitte Enter, vaid Control-N, avaneb aken otsingutulemustega Google’i uudistesaidist, mis monitoorib tuhandeid uudistekanaleid.

Turu-uuringute firma Jupiter Researchi direktor Matthew Berk ütles, et
Deskbar näitab hästi, kuidas internetist otsimine areneda saab.

«Tegu on Google’i katsega kaevuda sügavamale loomulikku tööprotsessi nii
praeguste kui tulevaste kasutajate puhul,» ütles Berk ZD Net’ile.

«Otsimine ei tähenda enam brauseri käivitamist, otsilehele minemist ning otsitava sõna sisse trükkimist, otsimine ehitatakse meie tööharjumuste sisse.»

Deskbariga astub Google ka sammu Microsofti vastu, kelle üks eesmärke on otsingute integreerimine oma toodetesse. Berki sõnul on «internetist otsimine» ja «Google» saanud sünonüümideks ning Google domineerib internetist info leidmisel teiste üle.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.