Hants! Mida Sa tegid?!

17:44 13.11.2002)

Res Publica ja Keskerakond sõlmisid Kohtla-Järvel leppe

Uudise pilt

Res Publica ja Keskerakond sõlmisid Kohtla-Järvel koostööleppe, mille kohaselt Valeri Korb lahkub volikogu esimehe kohalt ja sellesse ametisse valitakse Res Publica esindaja, teatas BNS.

Volikogu praegune aseesimees Hint ütles BNS-ile, et kokkuleppe kohaselt loobub Korb esimehe ametist ja sellele kohale valitakse Res Publica esindaja.

“Tõenäoliselt võin see mina olla,” ütle ta, lisades, et kuigi lepe puudutab kohtade jaotust, pole see poliitiline koalitsioonilepe, vaid majanduslik koostöölepe.

Kokkuleppe kohaselt saab Res Publica endale ka kaks komisjoni esimehe kohta ning jutt on käinud võimalikust aselinnapea ametist, lisas Hint.

Hint ütles, et Res Publica poolt kirjutasid leppele alla kolm erakonna neljast esindajast volikogus ning Res Publica piirkonna ja osakonna juhatus.

Kohtla-Järve volikogu järgmine istung on neljapäeva hommikul.

Hint ei mõistnud erakonna esimehe Juhan Partsi vastuseisu Res Publica ja Keskerakonna koostööle Kohtla-Järvel.

“Meie peame siin oma elu elama ja ei taha käed rüpes opositsioonis istuda,” ütles ta. “Ja kui vastuseisu tekitab vaid Korbi isik, siis pole ta ju veel süüdi mõistetud. Selliseid juhtumeid on Eestis ju varemgi olnud. Lisaks taandub Korb volikogu esimehe kohalt.”

Res Publica esimees Juhan Parts väljendas kolmapäeval teravat vastuseisu Kohtla-Järve parteikaaslaste soovile sõlmida koalitsioonileping Keskerakonnaga.

Keskerakonna liikmed on Partsi sõnul Kohtla-Järvel tegelenud sundparteistamisega. “Neid seostatakse korruptsiooniga, avalike vahendite kasutamisega isiklikeks hüvedeks ja allilmaga, nende juhi üle peetakse ka praegu kohut.”

“Me peame hoidma Res Publica väärtusi nagu silmatera ja mitte vahetama neid peenrahaks,” deklareeris kolmapäeval Kohtla-Järve erakonnakaaslastega kohtunud Parts. “Tulenevalt eelnevast ei näe ma võimalust, et Res Publica saaks Kohtla-Järvel moodustada koalitsiooni Kohtla-Järvet niimoodi juhtinud poliitikutega. Selline samm oleks vastuolus Res Publica väärtuste ja põhimõtetega.”

Allikas

Loe lisaks Res Publica K-Järve osakonna avaldust

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.