Homme Toilas

Homme, 21. juunil algusega kell 13.00 toimub Toila Laululaval vabaõhuüritus “14. septembri eel”. Tegemist on tasuta rahvapeoga, mis pakub Eesti euroreferendumi eel meeleolukaid sket¹e eestlaste euromõtete kohta, muusikat ansamblilt Waterfall ja avalikku arutelu Euroopa Liidu teemadel. Oodatud on kõik huvilised, nii EL pooldajad kui skeptikud.

Rahvapidu “14. septembri eel” ühendab endas etenduse, kontserdi ja avaliku debati, mis kõik seostuvad rohkem või vähem EL teemaga. “14. septembri eel” on lugu sellest, mida eestlased kardavad ja ootavad seoses Euroopa Liiduga. Rahvapeo keskmeks olevate EL teemaliste sket¹ide autor Mart Kivastik sai ainest kirjutamiseks suheldes erinevate inimestega ja nii peaks etendus pakkuma äratundmisrõõmu paljudele. Tegemist on humoorikate lugudeda, mis kajastavad kõige tüüpilisemaid mõtteid, mis eestlastel Euroopa Liiduga pähe tulevad – euronormid, keele ja kultuuri säilimise küsimus, hinnatõus jms. Samuti ei ole ära unustatud põllumeeste muret oma tuleviku pärast.

Etenduses löövad kaasa Draamateatri näitlejad Aleksander Eelmaa, Garmen Tabor ja Raimo Pass.

Rahvapeo eesmärk on ärgitada inimesi mõtlema eelseisva referendumi peale ja jõudma selgusele, milline on Eestile parim tulevik, kas EL sees või ELst väljas. Loo autor Mart Kivastik kirjeldab laval toimuvat järgmiselt “Need on sket¹id euroliidu teemadel. Ma loodan , et nad on huvitavad. Ja lõbusad.” Mart Kivastiku sõnul soovib ta ärgitada inimesi ELi üle mõtlema. Autor üritas ennast sket¹e kirjutades asetada rahva seisukohale ning lisab, et etendus ei kutsu kedagi EL poolt ega vastu olema, vaid arutlema. Lõplik otsus jääb tema sõnul siiski igaühe enda teha.

Lisaks etendusele on rahvapeo raames külalistel võimalik nautida muusikat ansamblilt Waterfall.

Samuti on kõik huvilised oodatud osalema etendusele järgnevas avalikus väitluses, kus sõna saavad nii kohalikud EL toetajad kui vastased. Homses debatis on küsimuse all Ida-Virumaa tulevik ELs. Liikumise Jah Euroopa Liidule poolt on Toilas lubanud osaleda liikumise üks eestkõnelejatest Elle Kull.

Jõgeval alguse saanud ja nüüd Toilasse saabuv tuur käib suve jooksul läbi kõik 15 maakonda üle Eesti. Ürituse paremasse sujumisse on kaasatud kohalikud arvamusliidrid ning esinejad. Järgmisena toimub rahvapidu 28ndal juuni Rakvere Linnuses.

Rahvapidu korraldab Liikumine Jah Euroopa Liidule. Kohal on ka infotelk, kus kõik huvilised saavad vastuse oma küsimustele Euroopa Liidu kohta.

Liikumine Jah Euroopa Liidule on valitsusväline ja sõltumatu ning ühendab endas organisatsioone ja üksikisikuid, kes soovivad aktiivselt toetada Eesti liitumist Euroopa Liiduga. Liikumisega on esimese kahe kuuga liitunud ligi 1000 inimest ja 5 organisatsiooni.

Lähemat infot liikumise kohta leiate kodulehelt www.jaheuroopaliidule.ee

 

Info ürituse ja liikumise kohta

Aivar Roop

Tel 6 935 235, 056 642 565

E-post aivar@euroopaliikumine.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.