Hullud vs. veerevad eestlased

Hullud vs. veerevad eestlased

HULLUD EESTLASED: Tarmo, Aivar ja Urmas enne teeleasumist Tallinnas. (erakogu)

Kolm noort meest asusid oktoobris 14 aastat vana Vene väikebussiga Tallinnast teele Elevandiluuranniku suunas.

Kui rühm tuntud ärimehi korjas sponsoritelt mõned miljonid, võttis vahetusmeestena kampa hulga prominente ning asus suure meediakära saatel uhiuute Mercedese džiipidega retkele ümber maailma, siis 31. oktoobril lükati Tallinnas ilma õnnistussõnade ja šampusevahuta veerema alternatiivprojekt nimega “Crazyestonians” – hullud eestlased.

Kolm noort Eesti meest – Tarmo, Aivar ja Urmas – alustasid teekonda Lääne-Aafrikas asuvasse Cõte d’Ivoire’i ehk Elevandiluurannikule. Nende sõiduriist oli  Vene 1988. aasta väljalaske väikebuss UAZ, mille tippkiirus, nagu selgus Saksamaa kiirteedel, ei ületanud 80 kilomeetrit tunnis.

Reisipäevikust (www.hot.ee/crazyestonians) võib lugeda, et poolteist kuud trajektooril Rootsi-Saksa-Prantsusmaa-Hispaania-Maroko-Mauritaania-Senegal-Ginea osutus äärmiselt seiklusterohkeks, kusjuures kandvat rolli ootamatuste põhjustajana mängis vanaldase “uaziku” põdur tervis.

Lõpuks sai projektile saatuslikuks Senegali võimude külalislahkusetus. Novembri lõpus müüsid ekspeditsiooni liikmed Mauritaanias oma sõiduki maha ja jätkasid teed lennukiga Guineasse ning sealt tagasi Tallinna.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.