Ida-Virumaa koolid tähistavad kodanikupäeva mälumänguturniiriga

Ida-Virumaa Uimastipreventsiooni SA pressiteade: 23.11.02

26. novembril tähistatava kodanikupäeva raames korraldatakse teistkordselt kõigi Ida-Viru maakonna koolide vahel vastavateemaline mälumänguturniir.

Mälumängu turniiris võivad osaleda maakonna eesti ja vene õppekeelega üldharidus- ja kutsekoolid (eelkõige 7-12. klassid). Mälumäng koosneb kolmest voorust: kooli-, teine ja lõppvoor. Koolivoor toimub igas koolis ajavahemikul 25. kuni 29. november koolisiseste võistkondade vahel ja kooli poolt korraldatuna. Iga kool selgitab välja oma parima 4-liikmelise võistkonna, kes pääseb edasi järgmisse vooru. Teine voor toimub 16. ja 17. jaanuaril 2003 koolide parimate võistkondade vahel ning lõppvoor 10 parimale 31. jaanuaril 2003 Jõhvis.

Mälumängu küsimustik on välja töötatud nii eesti kui vene keeles järgmistel teemadel: riik, ajalugu, kodakondsus, kultuur, Eestimaa, Euroopa Liit, varia. Korraldajate poolt on edastatud küsimustik kõikidesse Ida-Virumaa koolidesse. Väljaspool maakonda huvitatud koolid peavad ühendust võtma korraldajatega.

Mälumängu korraldajateks on Jõhvi Noortekeskus ja Ida-Virumaa Noorte Info- ja Nõustamiskeskus. Mälumängu eesmärk on suurendada kooliõpilaste teadmisi ja huvi Eesti riigist/riigikorrast, ajaloost ja elukorraldusest ning suurendada noorte huvi Eesti Vabariigi kodakondsuse omamise tähtsuse ja selle taotlemise vastu.

Mälumängu projekti toetab Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse välisabiprojekt “Mitmekultuuriline Eesti” (toetavad Soome, Rootsi, Norra ja Suurbritannia). Kodanikupäeva tähistamise kohta on lisainformatsioon internetis aadressil www.kodanik.ee.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.