Ida-Virumaal luuakse tulevikuvisiooni

Ida-Viru Maavalituse pressiteade: 10.04.02

Säästva Eesti Instituudi eestvedamisel luuakse 2002. aasta jooksul visioon sellest, millist Ida-Virumaad tahavad kohalikud elanikud näha 10 aasta pärast.

Ida-Viru Maavalituses toimus projekti “Ida-Virumaa säästva arendamise esimene etapp – visiooni loomine” presentatsioon. Toimunud arutelus osalesid projekti juhtrühma liikmed Säästva Eesti Instituudist (SEI) ning Ida-Viru Maavalitsuse esindajad.

SEI esindajad tutvustasid lühidalt projekti kandvaid ideid, millele järgnes diskussioon projekti erinevate meetmete teemal. Maavalitsuse poolelt tehti mitmeid konkreetseid ettepanekuid ja juhiseid projekti edukamaks elluviimiseks.

Projekti “Ida-Virumaa säästva arendamise esimene etapp – visiooni loomine” üldeesmärkideks on Ida-Virumaa konkurentsivõime ja imago parandamine ning perspektiivide arendamine Ida-Virumaal.

Muuhulgas on projekti tegevuste sisse planeeritud näituse “Industrielles Gartenreich” (“Tööstuslik aedriik”) esitlus Eestis; Ida-Virumaa visiooni, logo ja moto konkursi korraldamine; ning maakonda tutvustava mainekampaania läbiviimine.

Ida-Virumaa tulevikuvisioon baseerub Maakonna Arengukaval, mis esimesena Eesti maakondadest valmis 1998. aastal Ida-Virumaal. Aastatepikkune visa töö ning enesetõestamine on viimaks hakanud vilja kandma ja esimesed Arengukaval baseeruvad projektid on tulemas ka väljastpoolt maakonda.

Ida-Viru Maavalitsus tervitab taoliste projektide loomist ning loodab, et Maakonna Arengukava aktsepteerimine riiklikul tasandil rajab soodsa pinnase ka edasiste projektide maakonda toomisele.

Projekti partneriks on Saksamaa endine kaevanduspiirkond Dessau-Bitterfeld, mille ümberkujundamise eeskuju kaasatakse projekti ellu viimisel.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.