Jõhvi kivifestival

Täna keskpäeval, 10 päeva kestnud Jõhvi kivifestivali lõpetamisel, ütles Jõhvi linnapea Aavo Keerme: “10 päeva tagasi, Jõhvi kivifestivali avamispäeval, lebasid siin väljakul suured kivimürakad ja siis me veel ei teadnud, mis nendest saab. Nüüd on kõik valmis ja selge. Valminud taiestest saab meie linn veelgi ilusamaks ja huvitavamaks”.

Tänades skulptoreid ja sponsoreid, avaldas linnapea lootust, et möödunud aastal alguse saanud kivipäevad ka järgmisel aastal Jõhvis teoks saavad.

Niisiis täna paigaldatakse taiesed teostusplatsilt ümber väljavalitud kohtadele.

Hille Palmi “Point” Kultuurikeskuse juurde haljasalale, Lembit Palmi “Päikeseratas” Jõhvi parki, Edvins Kruminsi (Läti) “Valge hobu, vana sadul” trahter Valge Hobu ette haljasalale, Hannes Starkopfi “Must ja punane” Ida-Viru Maakohtu taha haljasalale, Aivar Simsoni “Trilobiit” Ida-Viru Keskkonnakaitse hoone lähistele, Peeter Leinboki mere kaitseingel “Merehiid” Kultuurikeskuse lähistele parki, Jõhvi Linnavalitsuse ametnike Lea Küngase ja Kristi Klaamani (isehakanud skulptorid) taies “Mõte, tegu ja tasakaal” haljasalale.

Jõhvi Kivifestival oli Jõhvi Linnavalitsuse ja Jõhvist pärit skulptori Aivar Simsoni ühisprojekt, milles osalesid aktiivselt paljud sponsorid nagu AS “Eesti Põlevkivi”, “OG Elektra”, “Viru Joogid”, “Foor Jõhvi” jne.

Eesti Kultuurkapital toetas seda ettevõtmist 20 000 krooniga, kokku läks Jõhvi Kivifestival tänavu maksma 110 000 krooni.

Nii nagu kivifestivali avamisel, nii ka lõpetamisel ilmestasid tegevust teater “Tuuleveski” näitlejad ja “Sikstina” mannekeenid.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.