Karepa rahvamaja vaekausil (VT)

Karepa rahvamaja saatus kiigub taas vaekausil

Viie rannaküla – Vainupea, Eisma, Rutja, Karepa ja Toolse – elanikud on viimastel aastatel tugevasti kohalikku seltsielu edendamas, kuid ainsaks kooskäimise kohaks on Karepa raamatukogu kitsukesed ruumid.

Karepa rahvamaja hoone seisab küll veel püsti, kuid selle aasta märtsi keskel tehtud ekspertiis näitas, et hoone on suhteliselt kehvas olukorras, kõige viletsamad on aga lood rahvamaja saaliga.

Saali seinad on tugevasti pehkinud ja vajunud ning ekspertiisi hinnangul ei olegi rahaliselt erilist vahet, kas ehitada rahvamajale sootuks uus saal või hakata vana remontima.

Esmajärjekorras saali renoveerimiseks kulutada tulev summa ulatub nii või teisiti üle kuuesaja tuhande krooni.

Rannarahvas on saavutanud Vihula vallavolikoguga kokkuleppe, et kui vald sealkandis mingi maatüki müüb, siis jääb osa saadud müügirahast kindlasti Karepa rahvamaja remondiks.

8. aprillil käis Vihula vallavolikogu Karepa rahvamajas väljasõiduistungit pidamas. Enne korralist istungit, mis ei jätnud seda jälginud inimestele volikogu sisemiste konfliktide lahendamise tõttu just kõige paremat muljet, kuulasid volikogu liikmed rannarahva muresid.

Kõige suuremate muredena toodi rahvamaja probleemistiku kõrval esile teede kehva seisukorda ning randades valitsevat anarhiat. Randades ei ole prügikaste, autosid pargitakse, kuhu juhtub, pahatihti sõidetakse läbi metsa otse rannaliivale.

13. aprillil kogunesid rannakülade inimesed taas Karepa raamatukogusse, et arutada rahvamajaga seonduvat. Üksmeelne seisukoht oli, et kui rahvamaja tõepoolest remontima hakatakse, siis tuleks praegune rahvamaja rendileping lõpetada.

Vainupea, Eisma, Rutja, Karepa ja Toolse inimeste arvates tuleks seejärel sõlmida hoone kasutusleping Karepa Kalurite Seltsiga, mille juhatust on juba laiendatud kahe kultuurivaldkonda tundva inimesega.

Andres Pulver

Virumaa Teataja

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.