Käsmu valmistub … (VT)

Käsmu valmistub suvitajate vastuvõtuks

Käsmu majutusasutused pidasid enne suvehooaja algust lahtiste uste päeva, kuhu kutsuti ka turismifirmade ja Rakvere turismiinfokeskuse esindajaid.

Merekalda pansionaadi perenaise Evi Kaldre sõnul ollakse Käsmus turistide vastuvõtuks valmis. Esimesed külalised tulevad juba maikuus. “Tegime teeääred korda ja võtsime võsa maha,” kirjeldas ta suvehooajaks tehtud ettevalmistusi.

Pikka aega turistidega tegelenud Kaldre hinnangul on parimad kuud Käsmus juuni ja juuli.

“Merekalda pansionaadi külalised on ikka olnud sakslased,” rääkis pansionaadi perenaine. “Enamasti on tegemist baltisakslaste järeltulijatega, kellel Eestimaaga sidemed.”

Rannamändide külalistemaja omanik Endla Kivipärg võõrustab suuremaid gruppe ja rohkem nädalavahetustel. Külalisteks on sageli ka Eesti firmade inimesed, kes tulevad ühiselt nädalalõppu veetma.

Rakvere turismiinfokeskuse projektijuhi Monika Sooneste sõnul on hea, et Käsmus tegutseb nii palju erilaadseid majutajaid. “Kes võtab vastu peresid, kes suuremaid gruppe, külalistel on valida,” tähendas ta.

Sooneste käis Käsmu turismiasutusi atesteerimas kaks aastat tagasi.

“Selle aja jooksul on nad küll palju teha jõudnud, igas kohas on midagi muutunud,” kiitis turismiinfokeskuse projektijuht käsmulasi.

“Et turismiasutusi ootab ees uus atesteerimine, tahtsid nad teada, mida neilt oodatakse. Tegin mõned pisimärkused, sest rohkemat polnud tarvis,” lisas Sooneste.

Eevi Kuht
eevi@virumaateataja.ee

Loe edasi Virumaa Teatajat

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.