Keskkonnakaitsjad nõuavad Kranichi tagasiastumist

(12:10 03.11.2002)

Keskkonnakaitsjad nõuavad Kranichi tagasiastumist

Uudise pilt

Tudengid avastasid pühapäeval ebaseadusliku raie jätkumise Lahemaal. Keskkonnakaitsjad süüdistavad tekkinud olukorras keskkonnaminister Heiki Kranichit ja soovitavad tal tagasi astuda.

“Vaatamata keskkonnainspektsiooni teatele, nagu oleks Lahemaal Kotkal toimuv ebaseaduslik raie peatatud, rüüstatakse metsa edasi. Keskkonnakaitsjaid nähes lahkusid osa töömeestest sama autoga, mis oli Eesti Päevalehe reedel avaldatud fotol. Luige kinnistul aga tööd jätkuvad,” kirjeldasid kohalviibinud üliõpilased.

“Pühapäevaks oli Lahemaal segamatult rüüstatud üle 100 ha kaitselust metsa, mis näitab, et looduskaitset ja metsandust korraldav keskkonnaministeerium ei saa oma ülesannetega hakkama. Keskkonnaminister Heiki Kranich on oma taustalt finantstegelane. Keskkonda ei saa juhtida finantsmaailma reeglitest lähtuvalt: raha saab uuesti teenida, hävitatud ökosüsteemid aga ei taastu samasuguselt mitte kunagi. Lahemaale tekitatud pöördumatud looduskahjustused näitavad keskkonnaministeeriumi saamatust ja kahjustavad Eesti mainet,” teatasid keskonnakaitsjad ning kutsusid esmaspäeva hommikuks kell 8.30 keskonnaministeeriumi ette rahumeelsele meeleavaldusele.

Lahemaa kooslused on valitud üle-Euroopalise tähtsusega Natura 2000 alaks.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.