Kesko Agro avas …..

Kesko Agro avas Rakveres müügi- ja hooldekeskuse

12.08.2006 00:01Eevi Kuht, reporter

 

Klõpsa pildil suuremalt vaatamiseks
Kesko Agro põllumajandustehnika müügi- ja hooldekeskuse avamispeol Rakveres täitsid uudistajad müügisaali.
Foto: Margus Ott

Eile kutsus Baltikumi suurim põllumajanduskaupade müüja Kesko Agro põllufirmasid ja talunikke oma Rakvere müügi- ja hooldekeskuse avamispeole, nüüd pole vaja enam kaugele ostma sõita.

Rakvere linna serva, ringtee äärde Ehitusservice’ poe kõrvale kerkinud põllumasinate müügikeskus paistab silma avarusega: kokku on seal pinda 1500 ruutmeetrit. Veebruari alul nurgakivi saanud müügikeskus sai valmis plaanitud ajaks.

Kesko Agro Eesti turundusjuhi Margot Otsa sõnul peeti Rakverre keskuse ehitamise plaani juba tükk aega. “Meil oli Lääne-Virumaal juba palju kliente, kes varem pidid Paidesse sõitma,” rääkis ta. Klientide hulka kuulus ka Jõgevamaa põllumehi.

Töökoht kodu lähedal

Kesko Agro Rakvere müügikeskuse juhataja Piret Annus sõitis varem Haljalast Jürisse tööle, kus oli taimekasvatusosakonnas assistent. Nüüd on tal töökoht kodu ligidal. Annuse sõnul on kaupluses ametis tosin inimest. Hooldusmeeskonda veel komplekteeritakse. Uusi töötajaid ei ole eriti juurde võetudki, põhiliselt olid nad varem tööl Kesko Agro teistes kauplustes.

Kesko Agro kuulub Soome juhtivasse jae- ja hulgikaubandusettevõtete kontserni Kesko OY. Avamispeol meenutas kontserni esindaja Jouni Oksanen, kuidas seitse aastat tagasi arutati, et tuleks minna Eesti turule. Ja nii ka sündis. Kesko alustas Eestis põllu- ja metsamajandustehnika müügiga juba 1997. aastal. 2001. aastast tegutseb Kesko Eesti AS. Äri Eestis edeneb hästi. “Eelmise aasta käive oli Eestis ligi miljard krooni,” ütles Oksanen.

Saab ka rentida !

Avamispäeval võis kaupluse juures vaadati suuri ja võimsaid traktoreid ja kombaine, atru ja muud põllutehnikat. Silma hakkasid kaubamärgid Claas, Massey Fergusson, New Holland. Kui suurte ja kalliste masinate ostmine käib väiksematele talunikele üle jõu, pakutakse neile teenust, näiteks kevadel lepingu sõlmimisel saab firmalt kombaini koos kombaineriga rentida.

Ka on Kesko Agrol oma liisingufirma, kus saab põllumasinaid liisida samal põhimõttel kui mujal autosid. “Väikestel tegijatel ei maksa karta, kuus tuleb välja käia vaid kindel summa,” selgitas Margot Otsa.

Kui enamik kaupa on mõeldud põllumeestele, siis võib ka linna- või alevielanikul poodi asja olla.

Müügil on tarbeid  ka koerte, jäneste, hobuste ja teiste koduloomade jaoks,” kinnitas kaupluse juhataja Piret Annus. Ka läheb muruniidukeid-võsalõikajaid, väetisi ja saage vaja teistelgi peale põllumeeste.

Kauplusega tutvuv Arkna karjatalu juhataja Diana Pärna arvates on uus müügikeskus Rakveres teretulnud. “Asub lähedal ja mida rohkem poode, seda suurem konkurents ja madalamad hinnad,” põhjendas ta.

Jõepere taluperenaine Marina Tuuna ütles, et tavaliselt on nende pere põllutehnika pärast Jõgeval käinud.

“See kauplus on ju käeulatuses, pealegi saad korraga ära käia ka kõrvalasuvas ehituskaupluses,” hindas Marina Tuuna eeskätt aja kokkuhoidu.

Kesko Agrole pakub Rakveres konkurentsi AS Uhtna Talutehnika.

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.