Kohtla-Järve energeetikud näitavad koostööd

(13:15 30.04.2003)

Kohtla-Järve jõujaamas peatatakse suveks energia tootmine

KOHTLA-JÄRVE, 30. aprill (EPLO) – AS Kohtla-Järve Soojus ja AS Fortum Termest sõlmisid taas lepingu, mille põhjal toodab alates 1. maist Kohtla-Järve sooja vee tarbeks soojusenergia AS Fortum Termest.

„Seiskame Kohtla-Järve soojuselektrijaamas suveperioodiks energia tootmise majanduslikest kaalutlustest lähtudes,“ ütles Kohtla-Järve Soojuse juhataja Toomas Niinemäe. „Kuna suvel on tarbijate soojusenergia tarve väga väike, oleks ka meie jõujaama kasutegur väga madal. Seetõttu leppisime Fortum Termestiga kokku, et ostame neilt auru ja meie jaam töötab boilerjaamana, soojendades vaid võrguvett, mis tarbijatele müüme,“ lisas Niinemäe.

Leping kehtib 1. maist 30. septembrini. Uudo Variku sõnul on seda koostööd võimalik madalate soojuskoormuste korral ka oktoobrisse pikendada, mil soojuselektrijaama käitamine võib olla sooja ilma tõttu majanduslikult ebaefektiivne.

Kohtla-Järve soojuselektrijaama osa töötajatest on suveperioodil korralistel ja osaliselt tasustatavatel puhkustel. Ülejäänud on seotud suviste regulaarsete tööde ja jaama remonditöödega.

Taolist koostööd on kaks naaber-energiaettevõtet rakendamas nüüd juba kolmandat suve. See on jätkuv projekt, mis oma kasulikkust on juba tõestanud.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.