Kohtla-Järvel sündis uus võimuliit

Keskerakond, Rahvaliit ja Eestimaa Ühendatud Rahvapartei sõlmisid Kohtla-Järvel koalitsioonileppe, mille tulemusel moodustus võimuliit, kellele kuulub Kohtla-Järve 35-liikmelises volikogus 28 kohta.

Koalitsioonileppes on kirjas, et osapooled seavad eesmärgiks Kohtla-Järve linna stabiilse, tempoka ja keskkonnasõbraliku arengu. Selle saavutamiseks on muu hulgas kavas suurendada linna tulubaasi, kaasates vajalikke investeeringuid, fonde ja erasektori vahendeid, ning koostada kava väliskapitali juurdevooluks linna ettevõtluse arengu ja uute töökohtade loomise soodustamiseks. Lisaks on kavas rakendada meetmeid elamufondi korrastamiseks ja kommunaalkulude vähendamiseks. Plaanis on avada Kohtla-Järve linnavalitsuse esindus Tallinnas ning arendada majandus- ja kultuurisuhteid Peterburiga.

Muudest valdkondadest põhjalikumalt on koalitsioonileppes käsitletud keskkonnaprobleemide lahendamist. Lepingu osapooled lubavad muu hulgas viia kõrgel tasemel läbi Kohtla-Järve regionaalse reoveekäitlussüsteemi rekonstrueerimise, algatada omaniketa majade ja tootmishoonete lammutamise ning rakendada abinõusid linna õhuseisundi parandamiseks.

Kuritegevusega võitlemisel on kavas koostöös politseiga suurendada patrullide, konstaablite ja abipolitseinike arvu, toetada naabrivalve tegevust ning taotleda kõikide tänavate valgustamist pimedal ajal.

Kolm erakonda lubavad teha koostööd ka uue Ida-Viru maavanema kandidaadi esitamisel.

Rahvaliit ja Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (EÜRP) on siiani olnud Kohtla-Järvel seitse aastat võimul oleva Keskerakonnaga opositsioonis ning sageli teravalt kritiseerinud linnavõimude tegevust. Ent muutused hoiakutes hakkasid toimuma juba tänavu sügisel, mil EÜRP saadikute ja volikogu ainsa rahvaliitlase Voldemar Lehteri häälte abil õnnestus Keskerakonnal linnapea ametist tagandada varasem koalitsioonipartner Hants Hint ja aselinnapea kohalt Benno-Mihkel Vald.

Voldemar Lehter ütles Põhjarannikule, et pärast Keskerakonna ja endiste Res Publica liikmete koalitsiooni lagunemist tekkis uus olukord, kus nii Rahvaliit kui EÜRP avaldasid soovi linna arendamises osaleda. “Aeg on näidanud, et vastasseis ei vii mitte kuhugi. Varasem vaenukirves on nüüdseks maha maetud,” sõnas Lehter.

Lehter ütles, et koalitsioonileppesse ei lisatud poliitilisi küsimusi ega ametikohtade jaotamist linnavalitsuses. “See on üldine dokument, milles on määrtletud tegevussuunad. Konkreetsemalt kirjutatakse tegevusplaanid lahti praegu koostamisel olevas linna arengukavas,” selgitas ta.

ERIK GAMZEJEV
Teisipäev, 30.12.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.