Kolmeaastane DELFI

Kolmeaastane DELFI

---

www.delfi.ee
22. november 2002 13:57
Laupäeval möödub kolm aastat päevast, kui DELFI hakkas oma lugejaid uudiste ja elava diskussiooniga rõõmustama.

DELFI algus oli äärmiselt tormakas. DELFI eelkäija, www.online.ee väike meeskond tegi kolme ööpäevase spurdi, sest nagu alati enne suurte projektide käivitamist, jäi aega napiks. Alates 20. novembrist ei maganud portaali ettevalmistajad kordagi — tähtaeg hingas kuklasse. Üks programmeerija ei pidanud pingele vastu ning lahkus töölt, olles palgal olnud vaid nädal aega. Aga kiirustada tuli, sest kuuldavasti ähvardas konkurent kohe-kohe enda veebiportaali käima lükata. Nädal aega hiljem käivitus projekt Lätis, pool aastat hiljem Leedus. Kõigis kolmes Balti riigis oleme praeguseks jõudnud turuliidri positsioonile.

Kolme aasta jooksul on kõik DELFI jaoks olulised näitajad pidevalt kasvanud ning pole näha, et kasv lähiajal peatuks. Nii on külastajate arv ainuüksi Eestis tõusnud 7 korda, keskmine DELFIs veedetud aeg 2 korda, külastajate tehtud klikkide arv ligi 20 korda. DELFI müügikäive on kasvanud 19 korda. Tõenäoliselt on DELFI kõige mahukam veebilehekülg Baltimaades.

Kokku on DELFIl praegu Baltimaades EMORi Gallup e-Ratings meediauuringu andmetel 929 000 kasutajat vanuses 15-74 aastat. Teisisõnu kasutas DELFIt iga kuues Baltimaade elanik antud vanuses. Aasta lõpuks ületab kasutajate arv kindlasti miljoni piiri. Eestis külastas DELFI portaali sama uuringu kohaselt 318 000 inimest ehk pea iga kolmas eestimaalane antud vanuses. Erinevalt mitmetest teistest suurematest keskkondadest, kus domineerivad noored, on DELFI kasutajaskonna tuumikuks inimesed vanuses 25-49 ning selles vanusegrupis on DELFI populaarseim internetikeskkond Eestis.

Tänaseks on DELFI ainus ajakirjandusliku sisu pakkuja internetis, mis Eesti turul püsima jäänud. Ülejäänud konkurendid on kas kadunud või profiili vahetanud. Kuni 70 tuhande külastajaga päevas ning EMORi andmetel 118 tuhande külastajaga nädalas võistleb DELFI varsti üleriigiliste päevalehtedega.

DELFI pakub kõigile lugejatele midagi, meil on Naisteleht, Noortekas, Autoleht, samuti meelelahutusinfot pakkuv Kuhu minna?. DELFIst saab osta lennukipileteid, sõlmida kindlustuslepinguid, saata SMS-sõnumeid ning hankida mobiilihelinaid ja -logosid.

Ootame oma lugejatelt kommentaare selle kohta, mis on DELFIs head ning halba, samuti ideid, mida Teie teeksite teistmoodi. Palume võimalikult konstruktiivset kriitikat, sest ainult selle põhjal on võimalik asju muuta.

Ette tänades
Sinu DELFI

P.S. Ning mis meile kõige rohkem rõõmu valmistab: lugejad on meid omaks võtnud. Sünnipäevaks võite DELFIle kinkida ideid, ideid ja veelkord ideid. Võite saata ka e-kaardi aadressile delfi@delfi.ee.

Vaata lisaks:

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.