Kreenholm kaebas veehinna tõstmise otsuse kohtusse

Kreenholm kaebas veehinna tõstmise otsuse kohtusse
16:48; Elion
Tekstiiliettevõte Kreenholm kaebas kohtusse Narva volikogu otsuse tõsta järsult ettevõtte vee ja kanalisatsiooni hinda.Kreenholmi peadirektor Matti Haarajoki ei osanud ETV24-le esialgu kommenteerida veehinna tõstmise tagajärgi ettevõtte majandustegevusele, öeldes et need on veel täpsustamisel. Esialgu ei ole ettevõtte sulgemisest siiski juttu.

Narva volikogu kinnitas vaatamata Kreenholmi protestidele eelmisel neljapäeval uued vee ja kanalisatsiooni hinnad, mis on firmale 85% varasemast kõrgemad.

Haarajoki sõnul ei ole praegu teada, kui palju ettevõtte kulud veehinna tõstmise tõttu täpselt tõusevad, ega soostunud kinnitama ajakirjanduses välja käidud hinnangut 30 miljonit krooni. Firmajuhi sõnul on samuti võimatu öelda, kui kaua kohtuasi aega võiks võtta.

“Peame nüüd tõsiselt arvutama ja arutama, mis see tegelik mõju meie kuludele on ja mismoodi me seda kompenseerime,” rääkis Haarajoki. “Toodete hinnatõus on praeguses olukorras konkurentsi tõttu sisuliselt välistatud.”

“On päris selge, et personalikulud on see koht, mida tuleb kõige tõsisemalt arutada,” kommenteeris Haarajoki spekulatsioone ettevõtte võimaliku sulgemise või koondamiste kohta.

“Meil on tööl 3200 inimest, kelle eest me loomulikult tunneme vastutust, aga tundub, et Narva Vesi ja Narva linnavalitsus seda vastutust ei tunne,” rääkis Haarajoki.

Narva volikogu esimees Mihhail Stalnuhhini on varem ajakirjandusele kinnitanud, et volikogu otsus on seadustega kooskõlas ja et Kreenholmi protest hinnatõusu üle on šantaaž, millel ei ole reaalse olukorraga mingit seost. Stalnuhhini sõnul ei moodusta veehinna tõus rohkem kui protsenti Kreenholmi kuludest.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.