Kultuur Kohtla -Järvel

Põhjarannik

 Kohtla-Järvel on tulekul loome- ja kunstifestival
KultuurKohtla-Järve kultuurikeskus kutsub laupäeval, 19. augustil kõiki Järve linnaossa Keskalleele, mis muutub terveks päevaks “Loomealleeks”.

Sellenimelist rahvaloomingu- ja kunstifestivali korraldatakse Kohtla-Järvel kolmandat korda. Festival on ühendatud 18.-20. augustini Virula väljakul toimuva koolilaadaga.

Tänavuse festivali teema on “Lilled”. Peo avab tantsuansambel Virulane. Projekti kuraatori Maret Käissi sõnul oli kavas põhirõhk panna lillevaipadele, kuid et pikk põud pole ära kuivatanud mitte üksnes põllulilled, vaid ka rohu, siis tuli plaane natuke muuta. Lilli saab alleel sellegipoolest rohkesti olema.

“Kutsusime külla eri kunstialade meistreid igast Eestimaa nurgast,” ütles Käiss. “Kutse võttis vastu üheksa inimest, kes on valmis oma teoseid näitama. Avatakse ka mõned meistriklassid, näiteks õletuba. Jõgeva kandist tuuakse näha huvitavaid viltesemeid, Sonda naisteklubi liikmed õpetavad huvilistele klaasimaali. Tapalt on oodata kellassepp Andres Andret, kes annab vanadele kelladele uue elu.”

Kohtla-Järve kultuurikeskuse töötajad hakkavad koos lastega joonistama lillevaipa, kaunistama kive ja tegema originaalseid seelikuid. Kukruse ja Sompa suvekooli noored valmistuvad tegema liblikatega lillevälja.

Meelelahutusprogramm “Loomealleel” algab kell kümme ja kestab õhtuni. Kohtla-Järve noortekeskuse vabatahtlikud korraldavad lastele mänge. Festivalil on oma tööde näitusega osaleda lubanud Kohtla-Järve kunstnike ühenduse liikmed, kohal on ka Kohtla-Järve kunstide kooli õpilased ja invaliidide ühingu liikmed. Kõigil neil on “Loomeallee” jaoks oma programm. Teater Ilmarine rõõmustab noori teatrisõpru uue etendusega.

IRINA KIVISELG
Neljapäev, 10.8.2006

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.