KVE luigelaul

Kohalike Valimiste Erakonna poliitiline avaldus

 

Kohalike Valimiste Erakond sündis vastukäiguna katsele taandada kogu demokraatlik protsess Eestis üksnes erakondlikule asjaajamisele omavalitsuste totaalse sundpolitiseerimise teel.

 

Nüüd, kus mitmete demokraatia kaitsele asunud institutsioonide ning avalikkuse survel on kõigi kodanikuühenduste võimalus kohalike asjade üle otsustamisel taastatud, loeb KVE oma missiooni lõppenuks.

 

Leiame, et praegu on kõige tähtsamaks poliitiliseks eesmärgiks Eestis on valija ja saadiku sideme taastamine. Ehkki põhiseaduse järgi on saadik oma mandaadist (loe: valijast) sõltumatu, tuleks kõigis vastutustundlikes valimisliitudes (kaasa arvatud erakonnad) püüda saadik ja valijad moraalsete kohustustega siduda.

 

Kutsume üles kõiki poliitilisi jõude avalikkusele tutvustama, millega nad tegelikult tagavad valijatele oma saadikute käitumise valimislubadustele vastavalt. Inimeste usaldus poliitika vastu ei hakka enne kasvama, kui kodanik saab oma antud hääle eest ka tükikese võimu (loe: võimaluse saadikut mõjutada). See on tänase päeva väljakutse Eesti demokraatia arengus.

 

Uut veini ei valata vanasse lähkrisse. Valija ja saadiku, kodaniku ja võimukandja sideme taastamist ehk laiemalt võttes kodanikuühenduste ja avaliku võimu suhete korrastamist ei ole otstarbekas ajada KVE kitsastes raamides. Kohalike Valimiste Erakond oli kriitilise ajahetke laps ja tema nimi seostub inimeste teadvuses võitlusega valimisliitude keelamise vastu. Selle eesmärgi on KVE saavutanud ja lõpetab oma tegevuse.

 

Täname kõiki toetajaid ja kaasamõtlejaid, kes aitasid meie erakonna eesmärgi saavutada juba enne erakonna enda ametlikku sündi.

 

Kohalike Valimiste Erakonna asutajad:

  

Avo Blankin

 

Oleg Gogin

Mihkel Tiks

Valimisliit Loksa Kodud

 

Andro Roos

Taavi Juursalu

Vaikus Jõgisu

Valimisliit Maarahva Elujõud

 

Toivo Küün

Jaanus Raim

Meelis Tikerpuu

Valimisliit Valimisõiguslike Ettevõte

 

Andres Udal

Enn Kareda

Valimisliit Nõmme Tee Selts

    

Tallinnas 30. juulil 2002. aastal

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.