Lääne-Viru: kolme aastaga vahetus 13 juhti

Kolme aastaga vahetus kolmteist omavalitsusjuhti

Linnapea ja vallavanema või volikogu esimehe amet ei tarvitse olla midagi stabiilset. Seda ka valimistevahelisel perioodil. Lahkhelid omavalitsuse juhtimises, umbusaldushääletused või lihtsalt ametikohtade ümbermängimised võivad teha oma töö.

Eelmisel volikogude tööperioodil, mis algas 1999. aasta oktoobris ja lõppes möödunud pühapäeva valimistega, vahetus Lääne-Virumaal kolmteist omavalitsusjuhti.

Kunda linnapea Margus Jaago langes kohalt umbusaldushääletusega 2000. aastal ja teda asendas varasem linnapea Anne Tasuja.

Rakvere vallavanem Maie Rakso ja volikogu esimees Aksel Neeme kukkusid 2001. aastal samuti umbusalduse tulemina ja nende asemele astusid Aivar Aruja ja Enn Palm.

Umbusaldatud olid ka Sõmeru vallavanem Veljo Kallip 2002. aastal (asemele Kalle Tull), Vihula volikogu esimees Mati Piirsalu 2001. aastal (asemele Enno Harmipaik), Vinni vallavanem Hannes Mets ja volikogu esimees Vello Tafenau 2002. aastal (asemele Toomas Väinaste ja Ain Saapar).

Ise astusid 2001. aastal tagasi Tapa volikogu esimees Ilmar Müür (asemele Algur Kaerma), Viru-Nigula vallavanem Riho Tell (asemele Ervins Veitsurs) ja Vihula vallavanem Tõnu Ammussaar 2002. aastal (asemele Enn Siska).

Tapa linnapea Voldemar Nellis läks 2001. aastal tööle kaitseministeeriumi osakonnajuhatajaks ja linnapeaks sai Kuno Rooba.

Töökoha vahetuse tõttu lahkus 2000. aastal ka Rägavere vallavanem Vahur Veermäe ja tema töö võttis üle Erik Keskküla.

Viru-Nigula volikogu esimees Arvo Vutt lahkus siit ajast surma läbi sel aastal ja tema asemele astus Arne Gordejev.

–>Tauno Teder
tauno@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.