Lahemaal toimus kestvusvõistlus matkaspordis

Matkasport OÜ pressiteade: 11.06.02

7. juuni õhtust kuni 9. juuni hommikuni toimus Lahemaal MATKaSPORT OÜ ja Kanuumatkad OÜ korraldusel kestvusvõistlus matkaspordis.

Matkavõistlus, kus kogu vajaminev, v.a. kasutatud sõiduvahendid, tuli endaga kaasas kanda, koosnes jalgsi-, kanuu- ja jalgrattaetapist. Võistluse kontrollajaks oli 36 tundi, mille jooksul tuli 3 liikmelistel võistkondadel läbida kokku kuni 200km.

32-st startinud võistkonnast jõudis finishisse 25, kellest 24 suutsid läbida distantsi kontrollaja raames. 7 võistkonda katkestas.

Võrreldes 2001.a võistlusega, kus võistlejatel oli tõsist tegemist liigniiske (loe: kõrge veetasemega) maastiku läbimisega jalgsi ja jalgrattaetapil, tegi käesoleva aasta võistluse keerulisemaks vee madal seis Valgejões. See sundis võistlejaid kanuusid madalatest kohtadest üle tõstma ning korraldajaid kanuuetappi lühendama. Võistlusel osalesid ka Läti ja Soome võistkonnad.

Parima tulemuse saavutas ajaga 21:05:50 võistkond Zero Gravity koosseisus Hardi Purga, Toomas Holmberg ja Kristjan Erik Suurväli. Segavõistkondade parim ja 3. üldjärjestuses oli Peraküla Krupp koosseisus Andrus Mine, Pilvi-Heli Vettik ja Mart Opmann tulemusega 23:41:50.

Ainuke naiste võistkond, Matrix, koosseisus Eveli Habakuk, Meeri Sassian ja Merike Vanjuk sai tulemuseks 26:50:50 ja 9. koha üldarvestuses.

Finishiprotokolliga saab täpsemalt tutvuda Interneti aadressil http://www.matkasport.ee rubriigis “Matkavõistlused”

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.