Mark Soosaar sai Kihnu vallavanemaks

Mark Soosaar sai Kihnu vallavanemaks

---

ETA
18. detsember 2002 16:07
Mart Soosaar

Kihnu vallavolikogu valis kolmapäeval vallavanemaks filmimehe ja Pärnu linnavolikogu liikme Mark Soosaare, kes soovib saare kaht vaenupoolt lepitada.

Mark Soosaar juhib Pärnu linnavolikogus planeeringukomisjoni ning kuulub kultuuri- ja spordikomisjoni. Pärnu Uue Kunsti Muuseumi juhina tegeleb ta pidevalt näituste ja kontsertidega ning vastutab muuseumi juurdeehituse jätkamise eest, samuti on ta Pärnu rahvusvahelise dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivali esimees, korraldab Lühima suveöö laulufestivali, jätkab aktiivset filmitööd ühe-mehe-stuudios Weiko Saawa Film ja on olnud läbi aegade Kihnu asja ajaja.

Mark Soosaar ütles Raadio Pärnule, et saab hakkama. Ta ei taha enda sõnul istuda, kaks kätt taskus, vaid on teoinimene. Soosaare sõnul tunneb ta Kihnu elu hästi, kuna on seal nii elanud kui ka sealset elu uurinud.

Soosaar ütles, et ettepaneku Kihnu vallavanemaks kandideerida tegi Kihnu vallavolikogu esimeheks tagasi valitud Johannes Leas. Kaaludes ettepanekut sai Soosaare sõnul otsustavaks see, et väikesel saarel on kaks vaenutsevat poolt, keda ta püüab lepitada.

Soosaar rääkis, et peamine Kihnu puudus on nõrk inimressurss. Paljud kihnlased on läinud mandrile. Vallavanema eesmärk peaks olema Soosaare sõnul nende meelitamine tagasi saarele. Selleks tuleb tasakaalu viia kolm peamist majandusharu — kalandus, põllupidamine ja karjakasvatus. Samuti tahab vastne vallavanem muuta ühenduse mandriga sujuvaks ja kaasaegseks.

Kihnu vallavanema kandidaate oli kaks, lisaks Soosaarele Kihnu vallavolikogu opositsiooni poolt esitatud Annely Akermann. Soosaart toetas üheksaliikmelises volikogus viis ja Akermanni kolm liiget.

Soosaar ütles, et asub Kihnu vallavanemana tööle uuest aastast jaanuari esimesel poolel, kui volikogu on kinnitanud vallavalitsuse.

Mark Soosaar sündis 12. jaanuaril 1946 Viljandis. Koolitarkust õppis ta nii Viljandis kui Pärnus. Kõrgema kinematografisti hariduse omandas ta 1972. aastal Üleliidulises Riiklikus Filmiinstituudis Moskvas. Esimene kaastöö Eesti Raadiole kõlas eetris 1962. aastal, esimene autorisaade ETVs 1965. aastal. Teemaks oli elu Kihnu saarel. Filmitegemist on ta õpetanud USAs Berkely ja Montana Ülikoolides ning Mongoolia Rahvuslikus Kultuuri Ülikoolis.

Mark Soosaart on autasustatud Valgeristi IV järgu ordeni ning Pärnumaa ja linna vapimärkidega.

ETA/Delfi

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.