Marko Kaldur. Piibe maantee

Vastilmunud raamat “Piibe maantee” taaselustab kunagise populaarse raamatusarja

Kunagine populaarne turismisari “Siin- ja sealpool maanteed” alustab taas ilmumist Marko Kalduri uue raamatuga “Piibe maantee”, millest reisihuviline, matkaja või lihtsalt Tallinnast-Tartusse sõitja leiab kaarte, fotosid ja huvitavaid lugusid teeäärsetest vaatamisväärsustest ja kultuuriobjektidest.

Raamat “Piibe maantee” on “Siin- ja sealpool maanteed” sarja taaselustus uues vormis ja uue sisuga. Sarja avaraamat ei ole pelgalt olu- ja kohakirjeldus turistiatlases, teksti on sisse pikitud ka eredamaid näiteid nõukogude perioodi objektikirjeldustest.

Toonased trükised kubisesid tihti absurdini viidud poliitpropagandast ja pateetilisest stiilist, aga igaühe enda hinnata jääb, kuivõrd aastakümnete vanused tekstinäited südamest naermist või sügavat ohet väärivad. Võrdlusmaterjaliks on toonased kirjeldused kindlasti head – nägemaks praeguseid kohti ka aastakümnete taguse pilgu läbi. Aja jooksul on ju teeäärsed asulad ja vaatamisväärsused ning ka info ja erinevate kohtade tähendus tohutult muutunud.

Kunagine põhimaantee kahe Eesti suurima linna vahel on aja jooksul jäänud teisejärguliseks trassiks, argipäevane liiklus kulgeb mööda peamagistraali. Ent vaiksema liiklusega Piibe maantee serval paiknevad turismiobjektid on säilinud ning neid tekib aja jooksul juurdegi. Imekaunid mõisad ning kenad kirikud palistavad teeveeri kogu Piibe maantee ulatuses; muinaslinnuseid jääb teekonnale mitmeid; kultuuriajaloolisi kohti aga suisa kümneid. Ka kauneid loodusvaateid võib Piibe maanteel pea igal kilomeetril nautida; teest veidi kõrvale jäävad hiiglaslikud sookaitsealad ja looduspargid.

Raamat pakub häid võimalusi matkahuvilistele, reisisõpradele või lihtsalt Tallinnast-Tartusse sõitjatel teha argipäeva pisuke vaheldus ning leida raamatu abiga huvitavaid kohti tee ääres, mis muidu kiirel sõidul märkamatuks jääksid.

Vaatamisväärsusi tutvustavatele tekstidele on lisatud kaardid ning fotod, et iga huviline suudaks raamatus kajastatud paigad üles leida.

Raamatut “Piibe maantee” saab osta ja tellida suurematest raamatupoodidest:

Apollo: http://www.apollo.ee/product.php/3008124

Rahva Raamat: http://www.rahvaraamat.ee/?id=62&;no=R051545

Raamatu autori Marko Kalduri sulest on varasemalt ilmunud populaarsed siseturismi raamatud “Rännates läbi Eestimaa” (2004) ning “Avastades Eestimaad” (2005).

Meeldivaid lugemiselamusi!

Marko Kaldur

autor

Lisainfo:

Raamat “Piibe maantee”: http://www.markokaldur.com/raamat

Raamatu “Piibe maantee” kaanepilt: http://www.markokaldur.com/piibe.jpg

E-mail: marko@markokaldur.com

GSM: +372 522 3700

WWW: http://www.markokaldur.com ja http://www.goestonia.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.