Mart Lajal katkestas Pariis-Dakari ralli

Mart Lajal katkestas Pariis-Dakari ralli
09.01.2003

Mart Lajal katkestas Pariis-Dakari ralli kolmapäeval pärast kukkumist ja jalaluumurdu või hüppeliigese vigastust Pariis-Dakar ralli 24. kohalt.

Lajal kukkus eile seitsmendal etapil pärast umbes 300 kilomeetri läbimist, kirjutas Sportnet.

«Vanad kõrbehundid ja ka KTMi tehase pealik Heinz Kinigardner soovitasid pärast edukat algust mitte nii kiirelt sõita,» rääkis Lajal Kuku raadiole. «Eks ma siis võtsingi hoogu maha, aga tavaliselt on ikka nii, et kui oma tavapärase kiirusega ei sõida, siis muutud tsikli peal veidi lohakamaks. Viskas korra sadulast maha ja väänasin jala välja. Natuke oli valus, aga sõitsin lõpuni. Arsti juurde minnes arvasin, et küllap nad teevad mulle väikse süsti ja teibivad jala kinni, aga nemad panid mind hoopis kipsi ja saatsid Pariisi.»

Kolmapäeval pärast kukkumist sõitis Lajal langevas tempos lõpuni, seejärel panid arstid ta jala kipsi ega lubanud enam edasi sõita, ütles Postimehele incognito ballistic Ltd disainidivisioni direktor Knut-Joosep Palm.

Põlveni kipsitud jalg pandi Pariisis ümber
lühema mugavama kipsi peale, sest esialgsetel andmetel on tegemist hüppeliigese vigastuse, mitte luumurruga, teatas Palm.

Viperusele vaatamata jäi Lajal enda sõnul oma avaetteastega Pariis-Dakari rallil rahule.

Lajal sai eile Pariisi-Dakari ralli pikima, 691 km etapi 584 km pikkusel lisakatsel tsiklimeeste arvestuses 31. koha, kaotades prantslasele Richard Sainctile 1:27.14.

Kokkuvõttes oli Lajal 24., jäädes Sainctile alla 2:00.45. Autodel
võidutses ralli liider Stephane Peterhansel (Prantsusmaa).

Pilt: Egert Kamenik, Postimees

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.