Nädalavahetusel on Ida-Virumaa jalgratturite päralt

Ida-Virumaa Spordiliidu pressiteade, 7.06.2006

Nädalavahetusel on Ida-Virumaa jalgratturite päralt
Eeloleval nädalavahetusel toimub Ida-Virumaal kaks heatasemelist mägirattavõistlust, jalgrattasõpru ootavad ees võistlused laupäeval Toilas ja pühapäeval Jõhvis.

Laupäeval, 10. juunil peetakse Toila pargis lauluväljaku ümbruses Hansapanga mägirattasarja 4. etapp. Eesti vanima rattasarja, mille endised nimed on olnud Maximus Cup, Mynthon Cup ja Team Rattapood Cup, üks etappidest on tänu Toila vallavalitsuse toetusele kuueaastase vaheaja järel taas Toilas.

Toila vallavanema Tiit Salvani sõnul seostatakse Toila-Oru parki enamasti laulupäevadega, Oru pargi promenaadiga ja erakordselt kauni loodusega.
“Miks ei võiks Oru park olla kohaks, mis toob rohkem inimesi sportima
või lihtsalt võistlustele kaasa elama? Usun, et nii mõnigi saab tulevast nädalavahetusest impulsi tervislikuma ja sportlikuma eluviisi suunas,” sõnas vallavanem.

Toila rada on kindlasti üks huvitavamaid ja ektreemsemaid Eestis.
Rajameister Tiit Peki sõnul pakub ajalooline Toila park nii silmailu kui ka füüsilisi ja tehnilisi väljakutseid igal tasemel sõitjaile.
“Eliitsõitjale on kindlasti maiuspalaks Ranna tõus – laupäeval saab seda mitmeid kordi
nautida. Harrastajate ja lasterajad on loomulikult lihtsamad. Koos Toila pargi haldajatega oleme planeerinud parki säästvad rajad, mis samas lubaksid võimalikult palju parki näha ja paremad rattavalitsejad välja selgitada.”

Hansapanga noorte mägirattasarja 4. etapi start eliitratturitele antakse Toila laululava eest laupäeval kell 12, harrastajate start on kell 14, kell 15.30 stardivad noored ja seejärel on lastel võimalik sõita võidu ümber laululava.

Alates kella 12 esineb stardipaigas nii võistlejate kui publiku tuju tõstmiseks kohalik ansambel Boamadu. Pärast võistlust on võimalik minna meelt lahutama Jõhvi, kus püsti peaotelk (www.peotelk.ee).
Pühapäeval, 11. juunil toimub III Jõhvi rattamaraton, millele sellel aastal on antud rahvusvahelise rattaliidu (UCI) kategooria. Põhisõidu pikkus on 47 kilomeetrit, lisaks toimub 26 kilomeetri pikkune matkasõit. Start mõlemale sõidule antakse kell 12 Jõhvi staadionilt. Rada kulgeb enamasti mööda Kurtna maastikukaitseala autoteid ja suusaradu. Kurtna puhkepiirkond on kindlasti üks looduskaunimaid paiku Ida-Virumaal.

Jõhvi rattaralli rajameistri Peep Kivili sõnul peaks raja profiil olema jõukohane kõigile ratturitele ja seda eriti matkasõidu osas. „Maraton saab olema suhteliselt kiiresti sõidetav, samas tuleb Pannjärve suusaradadel ronida liivaseid tõuse ja taluda männijuurikatel sõitmist. Jõhvi sõidu omapärasem element on paekivised teed, mida mujal Eestis eriti ei esine.”

Erinevalt eelmise aasta Jõhvi rattamaratonist on start ja finiš toodud ühte kohta, mis teeb loodetavasti korralduse mugavamaks nii võistlejatele kui ka korraldajatele. Samuti on sellel aastal kaasatud rohkem inimesi rajajulgestusse ja parandatud on ka rajatähistust.

Rattamaratonile ootavad korraldajad ligi 200 rattahuvilist üle Eesti. 2004. aastal võitis I
Jõhvi rattaralli Jõgeva sportlane Priit Raudsepp, eelmisel aastal võidutses Taavi Selder.

Jõhvi rattamaraton kuulub koos Alutaguse suusamaratoni ja Jõhvi rahvajooksuga Ida-Virumaa kolmikürituste sarja. Lisainfot ürituste kohta saab Internetist aadressilt www.esport.ee ja www.jrk.ee.

Info edastas

Rene Kundla
Ida-Virumaa Spordiliidu peasekretär
332 1224
502 2860
rene@sportiv.ee
www.sportiv.ee

Ajakirjanikele korraldajate kontaktandmed

Tiit Pekk – 508 3747
Peep Kivil – 529 0591

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.