Narva autojuht jäi piiril vahele 2,2 miljoniga

Tolliameti pressiteade: 26.10.02

Narvas autojuhiametit pidav mees jäi ööl vastu laupäeva piiril 2,2 miljoni krooni väärtuses valuuta Venemaalt Eestisse smugeldamise katsel vahele; toll alustas juhtumi uurimiseks kriminaalmenetlust.

Narva maantee piiritollipunkti saabus kell 1.40 narvalase Vadimi (sünd. 1969) juhitud sõiduauto Mercedes, mille piirivalve ja toll kontrolli suunasid. Auto istmete vahelt avastasid ametnikud peidiku, mille sisuks oli 138465 eurot (ligikaudu 2,2 miljonit Eesti krooni).

Kuna piirilületusel tuleb deklareerida summad alates 80000 kroonist, pidas toll valuuta kinni ning alustas juhtumi uurimiseks kriminaalmenetlust.

Autojuhul polnud ette näidata ühtegi paberit, mis viitaks valuuta päritolule. Tema sõnul sai ta raha ühelt Sankt Peterburgis elavalt sõbralt ning pidi rahatähed vaevatasu eest Eestisse toimetama. Tolliameti uurimisosakonna andmeil on tegemist valuutaga, mis on saadud illegaalse äritegevuse teel.

Et tegemist võib olla laiaulatuslikuma äriga, viitab asjaolu, et samal ajal saabus piiril ka teine Mercedes, millesse oli samuti ehitatud eelmisele sarnane ent tühi peidik.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.