Narva Kolledž kinkis linnale 11 uut giidi

Tartu Ülikooli Narva Kolledži pressiteade: 18.06.02

Reedel, 14. juunil atesteerisid Eesti Giidide Liit ja Narva kolledž 11 uut giidi. Narva sai endale esimesed eestikeelsed atesteeritud ekskursioonijuhid. Ettevalmistuse giidieksamiks korraldasid ja finantseerisid Narva kolledž ja Eesti Kodu Narvas.

Narva linna arengut takistab hotellide ja söögikohtade vähesuse kõrval hea ettevalmistusega eesti- ning võõrkeelsete ekskursioonijuhtide vähesus. Käesoleval kevadel korraldas Narva kolledz^ eestikeelse koolituse, kus pidasid loengut oma ala head asjatundjad nii Narvast kui väljapoolt seda.

Ametliku atesteerimise läbis 11 Narva giidi, kelle hulgas oli nii kolledz^i üliõpilasi, töötajaid kui ka teiste elualade esindajaid. 11 uut giidi on heaks täienduseks möödunud aastal Narva linna ja Eesti Giidide Liidu poolt atesteeritud samale hulgale venekeelsetele giididele.

Eksamikomisjoni liikmed, Margit Hallmägi ja Aare Mae Eesti Giidide Liidust, Narva muuseumi direktor Aili Vester ja kolledz^i direktor Katri Raik olid eksami lõpul veendunud, et uued giidid on heaks tõukejõuks Narva kui turismilinna arengule ja Narva imidz^i tõusule. Seni on tutvustavad külalistele Narvat eesti- ja võõrkeeltes ekskursioonisaatjad väljapoolt linna.

Uued giidid saavad atesteerimistunnistused pärast jaanipäeva, siis korraldatakse ka Narva Giidide Ühenduse asutamiskoosolek. See haarab kõiki huvilisi, vaatamata töökeelele. Uue ühenduse peamiseks ülesandeks on giidide pideva täiendkoolituse korraldamine. Töö edaspidiseks raskuspunktiks on võõrkeelsete giidide koolitus.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.