Narvas avatakse Eesti Kodu

Neljapäeval, 14. märtsil kell 16 avatakse Tartu Ülikooli Narva Kolledz^is piduliku sarikapeoga Eesti Kodu Narvas.

“Sarikapidu sellepärast, et ehkki Eesti Kodu ruum on valmis ja sisustatud, algab tegelikult alles nüüd sisuline töö – eesti keele ja kultuuri tutvustamine Narvas,” TÜ Kolledz^i direktor Katri Raik.

Eesti Kodu Narvas on mõeldud kõigile, kel huvi eesti keele ja kultuuri vastu. Eesti Kodu töötab infopunktina, koondab materjali Eesti kohta, korraldab loenguid ja näitusi.

Infopunkt on hea praktikabaas kahesajale tulevasele eesti keele õpetajale, kes kolledz^is õpivad. Narva kodu on avatud kõigile, nii linnarahavale, kui sissesõitnutele.

Väljapool Eesti piire tegutseb ligi 15 Eesti Maja. Eestis on Eesti Maja Tallinnas ning ka Narvas ühendab eestlaste organisatsioone Narva Eesti Maja. Traditsiooniliselt ühendavad kodud ja majad võõrsil elavaid eestlasi. Eesti Kodu Narvas on eelkõige pööratud selle 96 protsendi Narva elanike poole, kes emakeelena eesti keelt ei kõnele.

Narva kolledz^, Eesti Kodu asutaja kutsub kõiki üles Eesti Kodu toetama. Sarikapeol kirjutatakse alla esimene toetusleping Ajakirjade Kirjastusega.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.