Peanäitejuht tõi poja lavale

Peanäitejuht tõi poja lavale


Lavastaja, näitleja ja peanäitejuht Üllar Saaremäe leiab, et tema kümneaastane poeg Karl Robert areneb proov-proovilt ning tõmme teatri poole on täitsa olemas. Foto: Tairo Lutter

Samal ajal, kui mõned näitlejad loobusid alastistseenide tõttu osalemast jaanuaris esietenduvas Rakvere Teatri uuslavastuses “Täismäng”, lööb seal kaasa peanäitejuhi poeg Karl Robert Saaremäe.

17. jaanuaril esietenduvas komöödias astub Üllar Saaremäe esmakordselt lavale koos kümneaastase poja Karl Robertiga.

Dublandiks tuleb maavanema poeg

Tema isa, Üllar Saaremäe ütles, et teatri tänavuses esimeses uuslavastuses esinev Karl Robert on küll lipsanud vabaõhuetendustel “Kõrboja peremees” üle õue, kuid statsionaarsel püünel käinud seni vaid salaja.

“Proov-proovilt läheb paremaks,” märkis noornäitleja lavastajast isa, “alguses oli muidugi väliseid segajaid palju.” Üllar Saaremäe lisas, et praegu on vara veel poisi näitlejaannete kohta midagi öelda, kuid mingi tõmme teatri poole on olemas.

Karl Robert hakkab “Täismängus” mängima ühe peategelase poega Rainerit, kes on isa pööraste ideede suurimaks tõukejõuks. Isa Hendriku rollis esineb Üllar Saaremäe. Muide, “Täismängus” lööb kaasa ka Karl Roberti ema, näitlejanna Tiina Mälberg.

Üllar Saaremäe sõnul on poja rolli välja otsitud ka dublant, sest eks poiss pea ju vahepeal koolis ka käima. “Läbirääkimised käivad Marko Pomerantsi poja Kaspariga,” kergitas lavastaja saladuseloori.

Fr. Echrenbuschi nime taha varjunud dramaturgide komöödia “Täismäng” toetub ideeliselt Wendy Holdeni bestsellerile “The Full Monty”, mida Eesti publik tunneb omakorda paremini ehk filmiversioonina (“Püksid maha!”).

Rakvere Teatris Ingomar Vihmari käe all valmiva lavastuse peakangelasteks on viis äsja töötuks jäänud Eesti meest. Majanduslikke probleeme ennetada püüdes tulevad mehed äriideele, mille teostumisse nad isegi vaevu usuvad.

Visad peategelased otsustavad luua tantsutrupi, mille sihtgrupiks on naised ja mille show lõpeb elegantse striptiisiga. Kui arvestada asjaolu, et meestel puudub vähimgi haridus kehakeele vallas, võib vabalt ette kujutada võimalikke karisid sel teel.

““Täismäng” on ühtlasi lugu perekonnasuhetest. Kas poja nimel võib isa käituda nagu viimane tola? Kas paks mees võib olla ilus? Kas armastuses on tähtis materiaalne heaolu või ausus? Millise piirini võib ema poega armastada? Ja mida naised ja lapsed siis tegelikult vajavad?” rääkis Virumaa Teatajale Rakvere Teatri reklaamijuht Peep Pihlak.

Lisaks Saaremäele on peaosades näitlejad Hannes Prikk, Toomas Suuman, Eduard Salmistu ja Tarvo Sõmer; teistes rollides esinevad Marika Vaarik, Kersti Tombak, Ülle Lichtfeldt, Ines Aru ning Peeter Jakobi.

Mõned meesnäitlejad loobusid

Samas on “Täismäng” juba enne esietendust kõneaineks saanud selle poolest, et see olevat lugu, kus viis meest võtavad end laval porgandpaljaks.

“Rakvere Teater shokeerib publikut viie alasti mehega laval,” pealkirjastas loo uudisteagentuur BNS.

“Ei tea, ei tea,” salatseb Üllar Saaremäe, ent lubab samas ikka täismängu nagu pealkirjale kohane. Samas leidus Üllar Saaremäe sõnul mitu näitlejat, kes riidest lahti võtmise nõude tõttu pakutud rolli vastu ei võtnud. “Ega kedagi sundida saa,” nentis lavastaja.

Juba eos skandaalseks nimetatud lavastuses nõustusid peaosatäitmisega ning seega ka laval alastiolekuga näitlejad Toomas Suuman, Tarvo Sõmer, Eduard Salmistu, Hannes Prikk ja Üllar Saaremäe.

–>Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.