Peterburi Jaani kirik jääb ilmselt Eesti koguduse omandusse

Peterburi Jaani kirik jääb ilmselt Eesti koguduse omandusse

Eesti luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder (paremal) ja Ingeri evangeelse luterliku kiriku Venemaal piiskop Aarre Kuukauppi allkirjastasid koostööprotokolli, mis tähendab seda, et kirik jääb pärast taastamist Eesti koguduse omandusse.
11.03.2007 22:14
Ester Vilgats, Pärnu Postimees

Eesti luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder ja Ingeri evangeelse luterliku kiriku Venemaal piiskop Aarre Kuukauppi allkirjastasid koostööprotokolli, mis tähendab seda, et kirik jääb pärast taastamist Eesti koguduse omandusse.

“Protokoll, mille me alla kirjutasime, tähendab eelkõige seda, et kaks kirikut, Eesti kirik ja Ingeri kirik, leppisid kokku selles, et kui kirik taastatakse, siis jääb ta Eesti koguduse omandusse ega lähe siis Ingeri kiriku omandusse,” sõnas Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe Aktuaalsele kaamerale.

Jaani kogudus Peterburis käib koos Ingeri kirikus, sest Jaani kirik on küll olemas, kuid 30aastatel ehitati see ümber büroohooneks.

Aivar Mäe kavandab Peterburi Jaani kirikust kontserdipaika.

Ehitusluba Venemaal oodatakse juba üle aasta, oma osa asja venimises paneb Mäe poliitilistele tõmbetuultele.

Uuest aastast kehtib Venemaal seadus, mille järgi kirikud tagastatakse endistele omanikele. Aga siingi on omad raskused.

“Kui meie oleme harjunud, et kõigepealt saad omanikuks ja siis investeerid, siis Venemaal on vastupidi,” märkis Mäe.

“Kõigepalt taastad kiriku algsel kujul. Siis komisjon veendub, et see kirik on taastatud kirkuna ja  seejärel saad sa taotleda seda omandisse.”

Mäe ei osanud öelda, mis 2300ruutmeetrise üldpinnaga pühakoja remont täpselt maksma võib minna. Poole aasta tagune hinnang oli 70 miljonit krooni.

Toimetas Katrin Jüriso

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.