Piirivalve autasustas sünnipäeval ka lapsi

Piirivalve autasustas sünnipäeval ka lapsi

Kunda linna klubis sagisid eile õhtul piduliku ilmega vormimehed ja -naised: Eesti piirivalve tähistas oma kaheksakümnendat juubelit.

Põhja Piirivalvepiirkonna ülem major Tõnu Hunt jutustas ürituse tervituskõnes, et Kunda valiti pidupäeva tähistamiseks ühe sõjaeelse reisidokumendi tõttu.

“Selle Eesti-Soome reisikaardiga külastas üks härrasmees oma abikaasat ja on tütrega kaks korda Soome Vabariigis käinud,” rääkis major Hunt. “Esimesel korral sõitis ta välja Tallinnast, teisel korral Kundast. Nii et selle paberi järgi oli siis kaks suurt sadamat Eesti Vabariigis, kust sai välismaale minna.”

Presiidiumilaual seisid reas medalid, aukirjad ja meenekotikesed. Põhja Piirivalvepiirkonna ülem major Hunt jagas neid tublimatele piirivalvuritele ja piirivalveametnikele nii enda kui ka Piirivalveameti peadirektori nimel.

Tunnustust väärinud piirivalvurite ja ametnike loetelu ei tahtnud kuidagi lõppeda. Kohalgi oli neid Eesti riigi tublisid väravavahte alla poole. “Teenistuses, mis teha,” sosistas üks mundrimees tagareas.

Lisaks praegustele piirikaitsjatele oli meeles peetud ka piirivalve võimalikku järelkasvu. Väärika aastapäeva tähistamisel pälvisid autasud Lääne-Viru kooliõpilased, kes osalesid edukalt joonistus- ja esseevõistlusel “Piirivalve 80”.

Põhja Piirivalvepiirkonna Viru Piirivalverajooni selleks otstarbeks loodud þürii valis igast vanusegrupist välja kolm paremat tööd.

Piirivalvurid on lubanud tublid lapsed täna Narvas toimuvale piirivalve paraadile ühes võtta.

Kunda linna klubis on aastapäeva puhul üles seatud piirivalve töid ja tegemisi kajastav foto- ja videomaterjal. Samuti on üles pandud joonistus- ja esseevõistlusel osalenud laste tööd.

–>Vahur Afanasjev
vahur@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.