Piritalt varastati kolmandat korda Lurichi kuju

(15:53 28.12.2002)

Piritalt üritati kolmandat korda varastada Lurichi kuju

Uudise pilt

Turvatöötajad pidasid reede õhtul kinni kaks noormeest, kes üritasid varastada Pirita tee äärde paigaldatud legendaarse maadleja Georg Lurichi pronkskuju, tegemist on kolmanda kuju varastamise katsega, teatas BNS.

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala sõnul sai politsei reede õhtul kell 20.16 väljakutse Pirita tee 22, kus turvafirma Lilto oli kinni pidanud kaks Lurichi kuju tassinud noormeest.

Noormeestel oli kaasas ka raudkang ja kuju oli kile sisse pakitud. Politsei tegi kindlaks, et pronkskuju üritasid varastada 13aastane Aleksei ja 14aastane Dmitri, mõlemad noormehed elavad Maardus.

Politsei algatas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse karistusseadustiku varguse paragrahvi alusel. Süüdimõistmisel võib noormehi oodata rahatrahv või kuni viieaastane vanglakaristus.

Pirita linnaosa valitsus paigaldas Lurichi pronkskuju Pirita tee ja Purje tänava nurgal asuvale alusele augusti lõpus. Enne seda oli Tõnu Maaranna tehtud vähem kui meetrikõrgune kuju olnud viimased neli aastat peidus Pirita linnaosa valitsuses kinnises ruumis.

Enne seda oli kuju kahel korral aluselt maha murtud ning leitud hiljem kusagilt eemalt. Viimati lebas kuju neli aastat tagasi pärast äraviimiskatset lähedal metsa all.

Pirita linnaosa valitsuse pressiesindaja Valeri Maksimov ütles augustis pärast kuju püstitamist, et see on viimane kord.

“Kui skulptuuriga veel kord midagi juhtub, siis neljandat korda kuju enam Pirita tee ja Purje tänava nurgale ei tule, linnaosavalitsus viib selle purjespordikeskuse fuajeesse klaaskappi signalisatsiooni alla,” sõnas ta.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.