President pakub kringlit

(26.04.2003)

President pakub rahvale oma sünnipäeval kringlit
Helen Eelrand

Ruut  Kõik soovijad saavad kirjutada oma õnnitlused presidendilossis raamatusse

Ruut  President Rüütli sünnipäeva eel toimub kahe temaga seotud raamatu esitlus

Uudise pilt
President Arnold Rüütel tähistab 10. mail oma 75. sünnipäeva. Kadrioru pargis jalutajad saavad riigipead hea ilma korral sel tähtsal päeval õnnitleda.
Foto: Marko Mumm

President Arnold Rüütel ei soovi oma 75. sünnipäeval suurejoonelisi pidustusi, kuid pakub hea ilma korral Kadriorus jalutajatele kringlit ja teed.

“President on põhimõtteliselt suurte tseremooniate vastu, aga hea ilma korral saavad Kadri-orus jalutajad teda õnnitleda ning president pakub neile tüki kringlit ja teed,” ütles presidendi pressinõunik Ester Šank.

Tema sõnul oli president märkinud, et enamasti on ilm 10. mail nagu kiuste halb olnud.

Traditsiooniliselt algab presidendi sünnipäev üleslaulmisega Kadriorus. Tõenäoliselt äratavad riigipea Eesti Meestelaulu Selts ja Kaitseliidu orkester. Oodata on ka lasteaialaste tervitust.

Minna võivad kõik

Eesti Meestelaulu Selts läheb Kadriorgu sajaviiekümnekesi ja esitab traditsioonilise Miina Härma “Meeste laulu”. “Kes kuulata soovib, võib tulla, see pole mingi salajane üritus,” märkis seltsi juhatuse esimees Jaan Ots.
Presidendi üleslaulmine on seltsi traditsioon, kuna riigipea on nende patroon. “Oma lauluga tahame väärtustada riiklikke institutsioone, kui selleks põhjust on,” lausus Ots.

Tema sõnul on meestel presidendile ka kingitus, kuid selle sisu soovis ta üllatuseks jätta. “Kingitus on praegu valmimisjärgus,” lisas ta.

Muusikalisele äratusele järgneb perekondlik hommikusöök ning seejärel on presidendilossi uksed avatud kõigile soovijatele. “Külalised võivad oma sünnipäevasoovid presidendi jaoks raamatusse kirjutada,” märkis pressinõunik Šank.

Valitsus läheb õnnitlema

Kogu rahva kätlusi president isiklikult vastu võtta ei jõua, päevasel ajal tulevad teda õnnitlema riigitegelased. Kindlasti läheb riigipead õnnitlema ka valitsus. “Valitsus läheb õnnitlema, kuid õnnitlemise üksikasjad pole veel selged,” ütles valitsuse pressiesindaja Hanna Hinrikus.

Kadrioru parki kringlit maitsma ja riigipead tervitama tasub tulla õhtupoolikul.

Arnold Rüütli sünnipäeva eelsel päeval, 9. mail on kahe raamatu esitlus. Neist üks on presidendi mälestusraamatu ingliskeelne variant. Teisest teosest ei soovinud ·ank rääkida, kuid mainis, et see räägib presidendi tegevusest. “Kõiki asju ei soovikski läbi meedia rääkida, las midagi jääb presidendile kui sünnipäevalapsele üllatuseks,” lausus pressinõunik.

Rüütlil oma postmark

President Arnold Rüütel saab oma postmargi, nagu on olnud ka Lennart Meril ja Konstantin Pätsil.

Neljapäeval lasi Eesti Post käibele 4,4-kroonise postmargi, mis on pühendatud 10. mail 75. sünnipäeva tähistavale Rüütlile.

Trükikojalt Vaba Maa 400 000-lises tiraažis tellitud margi on kujundanud Lembit Lõhmus. Kujundamisel kasutas ta Peeter Langovitsi fotot.

Mark on varustatud kupongiga, millel on neljas keeles tekst “Eesti Vabariigi president” ning suur riigivapp.

1999. aastal ilmus postmark president Lennart Meri 70. sünnipäevaks. Enne sõda olid Eestis käibel riigivanem Konstantin Pätsi portreega margid. BNS

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.