Pronkssõdur 2 ei leia Moskvas toetust

Pronkssõdur 2 ei leia Moskvas toetust

10. september 2007 kl 11:56
EPLOnline
Foto: Terje Lepp Selline pronkssõdur seisab ka Moskvas ühes esimese Vražski põiktänava hoovis.

Selline pronkssõdur seisab ka Moskvas ühes esimese Vražski põiktänava hoovis.

Venemaa pealinnas seisab juba kaks nädalat pronkssõduri koopia, aga Moskva linnavõimud ei soovi sellega tegeleda ja soovitavad monumendi panna mõnda parki või üldse linnast väljapoole.

Nii nagu riigiduuma liige Aleksandr Lebedev lubas, tegi ta ka pronkssõduri koopia valmis, kirjutab Izvestija.

Enda sõnul maksis Lebedev betoonist ja metallist tehtud Aljoša eest ligi 10000-15000 dollarit.

Aga Moskva linnavõimud keeldusid kategooriliselt andmast Lebedevile maatükki, kuhu pronkssõdur 2 paigaldada. Moskva linnavolikogu (linnaduuma) esimees Vladimir Platonov nimetas Lebedevi ideed poliitikule omaseks PR-aktsiooniks.

Ta lisas, et otsus, kas selline monument on linnaruumi üldse vajalik pole ühegi riigiduuma liikme ega Moskva linnapea Juri Lužkovi pädevuses, vaid seda otsustab vastav monumendikunsti komisjon.

Komisjoni esimees Sergei Petrov märkis, et Eesti suursaatkonna juurde ei saa pronkssõdur 2 panna, kuna tänav on seal liiga kitsas. „Lisaks oli Tallinna kesklinnas sõjahaud, mille peal pronkssõdur seisis. Aga saatkonna juures pole mingit hauda“, lisas ta.

Lebedev ei kavatse aga järele anda ning kavandab kirja saatmist Moskva linnaduumale. “Muidugi, Eesti suursaatkond on parim variant, aga meid rahuldab põhimõtteliselt ka park,“ sõnas saadik.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.