Rakvere fotolabor Eurolaulul (VT)

Rakvere fotolabor Eurolaulul


Viru Filmari omanik Gert Kaasik viib oma selja taga oleva digitaalse fotolabori Eurovisiooni lauluvõistluse pressikeskusesse.

Viru Filmari uus ja moodne digitaalne fotolabor viiakse koos ilmutusmasinaga esmaspäeval Tallinna, kus need pannakse Eurovisiooni lauluvõistluse ajaks pressitelki ajakirjanikke teenindama.

Fuji uudne ja kvaliteetne tehnikaime Rakverest hakkab Sahlene´i, Corinna May või Prime Ministeri fotosid vorpima ligi tuhandele kõikjalt maailmast Tallinna kokku tulevatele ajakirjanikele.

Rakveres töötas digitaalne minilabor Frontier 330 poolteist nädalat ning pärast selle paljude võimalustega tutvumist, leiab OÜ Viru Filmari juht Gert Kaasik selle kohta ainult kiidusõnu.

“See on täisdigitaalne labor, millega saab teha pildi nii slaidilt, negatiivilt kui ka digikaamera mälukaardilt,” tutvustas Kaasik. Minilabor sisaldab töötlusprogramme, mis võimaldavad parandada pildi kvaliteeti ja pildistamisel tehtud vigu.

Põhimõtteline erinevus seisneb selles, et eelmise põlvkonna fotolabor valgustas negatiivi lambiga, nüüdne aga laserkiirtega, kus film skaneeritakse aparaadi mällu ja laserkiired projitseerivad seejärel kujutise fotopaberile.

Kaasiku sõnul inimesed tihti ei tea, millised põhimõttelised muutused on fotograafias toimunud, sestap saab klient ise protsessis kaasa lüüa, vaadates juba ilmutamise käigus üle, et paberile ei jõuaks mõttetud korduvad pildid. Nõnda saab ka raha kokku hoida.

Kümme aastat Fuji esindusega Eestis koostööd teinud Kaasik ütles, et Filmari põhimõte ongi investeerida kallisse tehnikasse, et kvaliteeti parandada. “Foto on inimesele mingi tähtsa hetke jäädvustamine, mis aja jooksul muutub üha väärtuslikumaks,” rõhutas Kaasik kvaliteedi tähtsust.

“Enam pole nii, et Rakveres ei saa teha sellist fotot nagu Ameerikas,” märkis ta.

Kui Eurovisiooni lauluvõistluse põhisõnum on “Moodne muinasjutt”, kus näidatakse innovatiivseid eestlasi kui uusima kõrgtehnoloogia agaraid kasutajaid, siis selline uue ajastu fotolabor on just parim, mis lauluvõistlusel pressi teenindama panna.

EUROVISIOONIL:

Täpselt nädala pärast aset leidval Eurovisiooni lauluvõistlusel teeb pilte Viru Filmari fotolabor, esinejatele valmistab soenguid Rakvere Revaalia salongi juuksur Kersti Suve, sealse lava klaasplastikust detailid valmistas Saiakopli firma Iiris Fiiber, eelmise aasta võidulaulu esitab Tanel Padar Haljalast.

Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Loe Virumaa Teatajat

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.