Rakvere sõpruslinn Sigtuna

Sõprussuhted Sigtunaga oletatust paremas seisus
 
Jaanus Nurmoja, Rakvere LV info- ja avalike suhete spetsialist 22.11.2004
 
Rootsis asuv Rakvere sõpruskommuun Sigtuna esines nädalavahetusel mitme jõulise algatusega sõprussuhete tihendamiseks ja uuendamiseks.
 
Nagu ütles Rakvere linnapea Andres Jaadla oma Sigtuna külastust kommenteerides, vaadati kohtumisel kommuuni juhtkonnaga üle koostööleping ning lepiti kokku ühisüritustes, mis tähistavad sõprussuhete loomise 15. aastapäevaga 2005. aastal.
Samuti pakkusid Sigtuna esindajad uusi ideid läbikäimiseks, uuendused peaksid edaspidi ootama ka Rakvere ja Sigtuna ühiseid kultuuripäevi.

Kõige põhimõttelisem muudatus on Jaadla sõnul see, et Sigtuna kommuun hakkab järgmisest aastast ise korraldama sõprussuhteid Rakverega ning vastavaid ettevõtmisi.

“Sigtuna kommuun on lülitanud läbikäimise Rakverega ka oma järgmise aasta eelarve projekti,” sõnas Jaadla. Seni oli sõprussuhete korraldamine Sigtunas kohalike ühingute ja kultuurikollektiivide õlul.

Sõprussuhete 15. aastapäeva tähistamine kulmineerub mai teisel poolel, kui Sigtunas toimub Sigtuna ja Rakvere ühine laulu- ja tantsupidu.

“20.-22. mail on kuni 75 Rakvere isetegevuslast oodatud Sigtunasse,” märkis Jaadla.

Kohtumisel peeti vajalikuks ka tihendada omavalitsusametnike ja -juhtide läbikäimist. Seoses sõprussuhete 15. aastapäeva tähistamisega on Rakverre oodata suuremat delegatsiooni Sigtunast 18.-20. märtsil, ent juba jaanuaris või veebruaris on tulemas väiksem esindus.

“Rakveret peaks lähikuudel külastama ka Sigtuna spordielu koordinaator. Nimelt pidasime vajalikuks spordiklubide koostöö tõhustamist ja sõpruskohtumiste korraldamist,” lisas Jaadla.

Idee kohaselt toimuksid korvpalli-, võrkpalli- ja jalgpalliklubide sõpruskohtumised Rakvere Spordikeskuses, Rakvere ja Sigtuna hokimängijad aga kohtuksid Sigtunas.

Rakvere linnapea ja Sigtuna juhtide kohtumisel oli juttu ka võimalikust koostööst linnaplaneerimise ja elamumajanduse küsimustes.

Andres Jaadla avaldas rahulolu Rakvere-Sigtuna suhete hetkeseisu üle.

“Läksin Sigtunasse pisut skeptilisena, ent kohapeal nägin mitte ainult nende püüdu Rakvere kultuuripäevade ärajäämist heastada, vaid ka suurt huvi ja valmisolekut suhete edasiarendamiseks,” sõnas Rakvere linnapea.

Tänavu juunis toimuma pidanud Rakvere kultuuripäevad Sigtunas jäeti ära, sest korraldajad sattusid ootamatult raskustesse rakverelaste majutajate leidmisega.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.