Rannapi klaver tuleb lauluga (VT)

Rannapi klaver tuleb lauluga

Pianist Rein Rannap koos Maarja ja Jassi Zahharovi ning teiste sõpradega läheb 12.-24. juulini kestvale üle-eestilisele suvetuurile, tuues juba neljandat korda kõigile eestimaalastele külla oma klaveri, mis seekord tuleb lauldes.

Ettekandmisele tulevad nii Maarja kui ka Jassi esituses Rannapi sellised hittlood nagu “Nii vaikseks kõik on jäänud”, “Need ei vaata tagasi”, “Must ronk”, “Ühes väikses eesti linnas”.

Rakvere Vallimäele jõuab kontsert 13. juulil. See tuur jätkab Rein Rannapi suvetuuride “Klaver tuleb külla” traditsioone, kandes alapealkirja “Klaver tuleb külla IV”.

Kava koosneb tervenisti Rannapi muusikast, ta üldtuntud poplauludest, mis on algselt kirjutatud nii ansambli Ruja kui ka teiste tema juhitud ansamblite ja laulusolistide jaoks.

Tegemist on väärtmuusikaga, olgugi kergemas zhanris. Rannapi laulud kuuluvad ju eesti kerge muusika kullafondi, ajaleht Postimees on teda nimetanud uuema aja Valgreks. Rannapi meloodilistel ja sageli rahvusliku helikeelega lauludel on kindel koht eesti rahva kultuuriteadvuses, nad paigutuvad tõsise ja kerge zhanri piirimaile, ühendades sisukuse ja rahvalikkuse. (VT)

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.