Raskustes Ida-Virumaa firma Nitrofert küsib riigilt abi

Raskustes Ida-Virumaa firma Nitrofert küsib riigilt abi
04.11.2002

Reedel töötajad koondamist alustanud Kohtla-Järve keemiatehase ASi Nitrofert omanikud küsivad Eesti valitsuselt miljonite kroonide suurust toetust ettevõtte müümiseks Venemaa riiklikule gaasimonopolile Gazprom, kirjutab Äripäev.

Ülehomseks esitab Nitrofert majandusministeeriumile taotluse kuni viie miljoni kroonisele abirahale, et maksta talvel tootmisseadmete kütmise eest, teatas reedel ettevõtte tegevdirektor Viktor Melnik.

«Nitrofert jätkab tööd ja võtab töölised tagasi, kui ettevõte õnnestub müüa Venemaa gaasifirmadele Gazprom või ITERA, kellega käivad praegu intensiivsed läbirääkimised,» lausus Melnik. «Investorid suhtuvad praegu Eestisse umbusuga, millest aitaksid üle riigi poolsed täiendavad garantiid ja soodustused.»

Nitroferti ligi 200 miljonit krooni pumbanud moskvalastel pole enam raha, maksmaks igal talvekuul miljon krooni auru eest, mis päästaks lagedale püstitatud seadmed lõhki külmumisest. Nitroferdi päästaks vaid aktsiate müük Venemaa gaasitootjale, et osta gaasi kontserni sisese odava hinnaga.

«Nitroferdi toetamiseks peab olema väga kindel, et raha ei kulutata niisama, vaid ettevõte läheb kevadel uuesti käima,» ütles majandusministri nõunik Heido Vitsur. «Kuna tegemist on keemiaettevõttega, siis investorid peavad tõenäoliselt täiendavate garantiide all silmas valitsuse kinnitust, et keskkonnamaksusid ei karmistata, mida oleme valmis selgitama.»

Valitsus, kes on varem riigiettevõtete müügikõlblikuna säilitamiseks rahastanud ruumide kütmist, võib otsustada Nitroferdi toetamise näiteks reservfondi arvel, lausus Vitsur.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.