Rattaretk jõuab Virumaale tagasi (VT)

Rattaretk jõuab Virumaale tagasi

Neljateistkümne aasta eest Virumaalt alanud roheliste rattaretk, mis sündis protesti avaldamiseks fosforiidi kaevandamise vastu, jõuab otsaga tagasi koju, kuid on nüüd pigem sportlik-meelelahutusliku iseloomuga.


Ei ole paremat puhkust, kui üks korralik rattaretk värskes õhus mööda looduskauneid paiku koos lahedate kaaslastega. Sedakorda taas Lahemaal, kus kunagi alustati.

Tänavune rattaretk “Kuidas elad, Lahemaa?” algab 10. mail Kadrinast ja kulgeb kolme päeva jooksul ligi 200 kilomeetrit läbi Palmse, Võhma, Esku, Vihula, Altja, Käsmu, Loksa, Kolga, Joaveski ja Loobu Kadrinasse tagasi.

Lisaks rattasõidule on siin-seal kavas ka seminarid rohelisest mõtlemisest ning kontserdid. Tänavuse rattaretke teemaks on Lahemaa loodus- ja kultuurilugu, tutvutakse nii siinse puutumatu looduse kui ka kohaliku ajaloo- ja kultuuripärandiga.

Kõik algas fosforiidist

Üks korraldajaid Peep Veedla ütles, et rattaretkede idee sündis 1988. aastal tema, Aarne Valmise ja Valdur Lahtvee peas, kes tol ajal elasid kõik Kadrinas. Retke korraldamiseks moodustati Virumaa Klubi, kes korraldas kolm esimest matka, millest esimene kulges Kundani, teine liikus Ida-Virumaal ning kolmas läbis Kõrvemaad.

jätkub Virumaa Teatajas

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.