Roheline Energia Roheliste rattaretkel

Eeloleval nädalavahetusel, 10.-12. mail toimuval XIII Roheliste rattaretkel Lahemaale on üheks peateemaks säästlik energiakasutus ja Roheline Energia.

Rattaretke traditsiooni ühe algataja, Eesti Energia keskkonnajuhi Valdur Lahtvee sõnul on käesoleva retke üheks eesmärgiks propageerida ärksama elanikkonna hulgas Rohelise Energia osatähtsust. “Tahame inimesi teavitada Rohelise Energiaga seotud ettevõtmistest ja tutvustada Rohelist Energiat kasutavaid ettevõtjaid ning nende tooteid,” kommenteerib üritust Lahtvee.

2000. aasta lõpus käivitas Eesti Energia koostöös Eestimaa Looduse Fondiga Roheline Energia projekti, mille eesmärgiks on ergutada elektri tootmist alternatiivsetest energiaallikatest ja toetada säästva arengu põhimõtteid.

Rohelise Energia sihtrühmaks on organisatsioonid ja isikud, kes hoolivad elukeskkonna säilitamisest ja on huvitatud sellele ise kaasa aitama. Eesti Energia kasutab kõik Rohelise Energia müügitulud taastuvenergia tootmise arendamiseks.

Lisaks käesoleva rattaretke toetamisele aitas Roheline Energia kaasa ka 2001. aasta Roheliste Rattaretke “Kuidas elad, Rannamaa” korraldamisele. 2001. a Rohelise Energia tulud suunati Jägala jõel asuva Linnamäe hüdroelektrijaama taastamisse, mis peaks valmima augustis 2002. a.

Roheliste Rattaretk saab alguse Kadrinast ning läbib Palmset ja Vihulat, kulgedes seejärel mere ääres läbi Vergi, Võsu, Loksa Muuksile. Sealt sõidetakse tagasi Kadrinasse.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.