Rõõmsameelne väikemees sai kingituseks ratastoolid

Rõõmsameelne väikemees sai kingituseks ratastoolid

Eelmisel nädalal sai kahe ja poole aastane Märt endale kingituseks kaks ratastooli – tavalise ja elektrilise. Ema Mariti sõnul istub rõõmsameelse loomuga väikemees oma uues toolis üsna hea meelega, vajutab nuppe ja proovib sõita.

Karulas elavate Mariti ja Andruse peres on kasvamas neli last, kellest Märt on noorim. Pea- ja seljaaju songaga sündinud poiss ei saa ise oma jalgu liigutada, kuid arstid on andnud lootust, et ta võib veel käima hakata. “Kuid selleks oleks tal vaja jalatugesid, aga need maksavad oma 20 000 ja on meie pere jaoks liiga kallid,” rääkis ema Marit. Jalatugede jaoks oleks praegu viimane aeg, sest mida vanemaks laps saab, seda raskem on tal õppida end püsti ajama ja käima.

“Eks me pea nüüd hakkama ka pisut remonti tegema, lävepakke ära võtma, et Märt oma tooliga paremini liikuma saaks,” ütles Marit ja arvas, et kui laps õpib ratastooli kasutama, siis on sellest nende perele suur abi. Kuigi kõige suurem rõõm oleks sellest, kui Märt saaks endale jalatoed, siis oleks lootust, et poiss kunagi ka ise käima hakkab.

Kingi vahendajaks oli Karl Mäesepp, kes ratastoolid Soomest kohale tõi. Toole käis Mägide perele üle andmas ka Vihula valla sotsiaalnõunik Marika Sundla, kes ütles, et sellist suhtumist, kus keegi tahab kellelegi midagi vajalikku lihtsalt anda, ei kohta meie enesekesksel ajal just iga päev. “Oleks rohkem selliseid inimesi,” soovis Sundla.

Kolm aastat tagasi nägi Mäesepp pealt, kuidas üks noormees jäi rongi alla ja siis ta mõtles endamisi: “Peaks see laps saama ratastooli.”

Et Mäesepa naaber, kes kasutas samuti ratastooli, oli mõne aasta eest Soome läinud, sai ta endise naabrinaise vahendusel kontakti perekond Jaakolale kuuluva firmaga, mis remondib, kohandab ja tarnib ratastoole. Nõnda ei jäänud mõte ainult mõtteks, vaid Mäesepp tõi selle perefirma käest liikumisvõimetule poisile vajaliku ratastooli. Kokku on Mäesepp Jaakolatelt vahendanud toole kuuele inimesele.

–>Katrin Kuljus
katrin@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.