Rüütel: rahvussuhteid parandab avameelsus

Rüütel: rahvussuhteid parandab avameelsus

11.05.2007 08:12

Eesti Euroopa Liikumise poolt aasta eurooplaseks valitud endise presidendi Arnold Rüütli sõnul on Eestis rahvussuhete parandamiseks vaja kõigest tõeselt rääkida.

“Väga oluline on, et praegu on suudetud siiski säilitada rahu ja tasakaal ühiskonnas,” ütles Rüütel viimaste nädalate sündmustest rääkides ETV hommikusaates Terevisioon.

“Ja ma usun, et edasi on vaja rääkida kõigest tõeselt. Mitte selleks, et üksteisele etteheiteid teha, vaid et see oleks alguskohaks, millest nüüd edasi minna,” ütles ta. “Teisiti ei ole võimalik. Vastasel juhul jääb ikkagi hinge vaevama ülekohus ühel või teisel juhul ja nii ei ole võimalik koos olla ega koos töötada ja ühise eesmärgi nimel edasi minna.”

“Sellele saavad ja peavad kaasa aitama kõik inimesed, aga eelkõige liidrid ja juhid, haridussüsteem, kultuuri valdkond ja ajakirjandus,” lisas Rüütel.

Endine riigipea usub, et rahvussuhted paranevad, kui oskame asju õigesti korraldada ja mõista ajalugu ilma vaenuta.

Eesti Euroopa Liikumise presidendi Riivo Sinijärve sõnul tunnustas liikumise nõukogu Rüütlile 2007. aasta eurooplase tiitlit määrates ennekõike tema panust Euroopa Liiduga seotud hirmude ja eelarvamuste hajutamisel maarahva seas.

Laura Raus

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.