Savisaar: Ilves osutus ootamatult targaks

Savisaar: Ilves osutus ootamatult targaks
10:38

Keskerakonna liider Edgar Savisaar tunnistab tänase Äripäeva arvamusküljel, et eksis, kui jättis president Toomas Hendrik Ilvese oma partei toetuseta.

«Pean tunnistama, et viimase aastaga on muutunud minu arvamus kahest Eesti poliitikust – Ilvesest ja Ansipist,» kirjutas Savisaar. «Ilves on hoolimata oma ignorantsusest osutunud targemaks ja kaugelenägevamaks, kui ma ootasin.»

Savisaare hinnang peaministrile aga muutus negatiivsemaks. «Ansip aga, kelles ma lootsin näha ehedat demokraatlikku Tartu vaimu, muutub üha sarnasemaks Charlie Chaplini «Suure diktaatori» peategelasega. Ma ei ole ennast kunagi pidanud suureks inimestetundjaks, aga selle mehega läksin ma eriti alt.»

Savisaar põhjendas Ilvese kiitmist tema skeptilise hoiakuga pronkssõduri äraveo küsimuses.

«Mäletate president Ilvese hoiatusi juba pool aastat tagasi. 16. novembril 2006 kirjutas Ilves Päevalehes, et Moskva lausa ootab pronkssõduri seadust.»

Ilves kirjutas toona: «Praegu tahetakse Moskvas tegelikult väga, et see seadus läbi läheks.»

2. veebruaril 2007 ütles Ilves Postimehele: «Oleme jõudmas olukorda, kus Eesti ise jagab oma oponentidele padruneid meie enda pihta tulistamiseks.»

Savisaar märgib, et nüüd söandab Ilves neid ütlemisi meelde tuletada ja kinnitab, et oli alati monumendi teisaldamise suhtes skeptiline.

«See on praeguse hüsteeria tingimustes vapper tegu. Tõsi, Keskerakond ei toetanud Ilvest presidendivalimistel. Aga me olime enne presidendivalimisi ning oleme ka nüüd täiesti nõus presidendi tasakaalukate seisukohtadega Tõnismäe konflikti suhtes.»

 
Toimetas Alo Raun, PM online
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.