Seikluslaager Remnikul

Lastekaitse Liidu pressiteade: 14.06.02

17.06. – 22.06. toimub Ida-Virumaal, Remnikul laste- ja noortelaagris Lastekaitse Liidu projekti “Seikluskasvatus” metoodiline suvelaager.

Laagrist võtab osa üle 170 lapse ja noore üle Eesti vanuses 10-15 eluaastat. Kõik osavõtjad on osalenud eelmise õppeaasta jooksul Lastekaitse Liidu projektis “Seikluskasvatus”.

Lastekaitse Liidu projekti “Seikluskasvatus” eesmärgiks on läbi erinevate individuaalsete ja rühmategevuste arendada lapse isiksust ning sotsiaalseid toimetuleku oskuseid.

Projekt alustas tööd 1998-1999 aastal Raplas kohaliku lastekaitse ühingu eestvedamisel. Käesolevaks ajaks on tegevus laienenud üle Eesti ning 2001-2002. aastal osaleb projektitöös juba 15 alaprojekti.

Laagri viiepäevane programm sisaldab õppust põneval ja keerulisel seiklusrajal, esmaabi võtete õpetust, matkaraja läbimist, ellujäämisoskuste ja eneseabi kursust ning loovus ülesandeid läbi erinevate kursuste. Laagripäevadesse mahuvad seiklusmängud, karneval, sportimine ja ujumine Peipsi järves.

Lasterühmi juhendavad kogenud spetsialistid. Laager pakub suurepärase võimaluse uute oskuste omandamiseks ja kogemuste vahetamiseks nii lastele kui juhendajatele.

Laagri korraldab Lastekaitse Liit, koostööpartneriteks on Eesti Noorsootöö Keskus, Kodanikukaitse Selts, Punane Rist, Jõhvi Päästerügement ja Rapla Päästeamet.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.