Sillamäe sadama investorid selgumas

(07:13 23.04.2003)

Vähi otsib sadamale uut investorit

Uudise pilt

TALLINN, 23. aprill (EPLO) – ASi Silmet Grupp juhatuse esimees Tiit Vähi otsib Tallinna Sadama asemele uusi investoreid Sillamäe sadama ehitamiseks, kirjutab Äripäev.

“Me pole Tallinna Sadamat oma võimaliku koostööpartnerina sugugi kõrvale heitnud, kuid et ta soovis saada Sillamäe sadamas enamusosalust, oleme asunud otsima muid võimalikke investeerijaid,” ütles Tiit Vähi. “Me pole kunagi tahtnud Sillamäele rajada riigisadamat, vaid ikkagi erasadamat. Meie olime valmis Tallinna Sadamale loovutama 40protsendilist osalust, kuid nemad olid nõus vaid 50–51 protsendiga.”

Vähi kinnitusel peab Silmet Grupp praegu  läbirääkimisi   nii ida kui ka lääne investoritega, kuid et need on veel pooleli ja lepingute allkirjastamiseni pole jõutud, siis ei saa ka võimalike investorite nimesid avalikustada.

Vähi arvas, et ta ise loodab allkirjastatud kokkulepeteni jõuda veel sel aastal, ja lisas siis: “Meie oleme väljas Silmet Grupi ärihuvide eest, mille hulka kiirustamine ei kuulu.”

Tallinna Sadama nõukogu esimees, Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut nentis, et tema kasutuses pole informatsiooni, nagu Tallinna Sadam oleks Sillamäe projektist loobunud.

“Viimati arutasime seda nõukogus aasta alguses ning me edastasime oma seisukoha juhatusele, kes pidi Sillamäe sadama juhtidega läbi rääkima. Nõukogu seisukohast vaadates projekt hetkel seisab, sest juhatusest pole meieni pabereid tagasi tulnud.”

Tallinna Sadama käesoleva aasta eelarves on ette nähtud 6 miljonit krooni Sillamäe sadama ehitamiseks vajalike uuringute tarvis. Vitsut ei osanud öelda, kas seda raha on juba ka kasutama hakatud.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.