Sülearvutid sünnivad Rakveres

Mikromaailma sülearvutid sünnivad Rakveres


Villu Mäoma käe all valmib järjekordne sülearvuti PrismaBook. Foto: Tairo Lutter

Rakvere on astumas Eesti infotehnoloogialinnade esiritta, sest kohalik arvutitootja Mikromaailm alustas hiljuti Rakveres ka sülearvutite kokkupanemist.

Esimesena Eestis alustas sülearvutite tootmist Microlink paar aastat tagasi. Sülearvuti moodi aparaate toodab ka K-Arvutisalong, ent nende masinal puudub aku ning sestap ei saa seda päris sülearvutiks pidada.

Mikromaailma PrismaBook`id on aga päris ehtsad sülearvutid, mis ei jää millegi poolest alla analoogidele.

Mikromaailma tegevjuhi Peeter Trutsi sõnul alustati sülearvutite tootmist Rakveres jaanuari keskel. Veebruari teisel poolel jõudis turule suurema ekraaniga ning täiustatud võimalustega PrismaBook D400S, aprilli alguseks peaks aga olema oodata veelgi väiksemat ning kergemat mudelit.

“Teeme koostööd maailma suurima sülearvutitootja CLEVO-ga, kes tarnib meile valmis korpused, millele siin lisatakse vahetatavad komponendid,” selgitas Trutsi sülearvuti valmimist. Lisaks installeeritakse Rakveres programmid ning testitakse ka arvutid.

Sülearvutite kokkupanek on Trutsi hinnangul mõnevõrra keerukam lauaarvuti monteerimisest, sest see nõuab suuremat täpsust ja paremat testimist.

Praeguseks on Mikromaailm müünud 70 sülearvutit PrismaBook, aasta lõpuks plaanib Trutsi 400 sülearvuti müümist. “Sada arvutit kvartalis peaks olema täiesti reaalne,” arvas ta. Odavama PrismaBooki hind jääb alla 18 tuhande krooni.

Mikromaailma sülearvutite hind on odavamast klassist, kuid nende parameetrid on Äripäeva arvutitesti hinnangul üle keskmise.

Samas võib aga prognoos isegi väikeseks jääda, sest sülearvutite turg kasvab pidevalt. “Seda küll lauaarvutite arvel,” selgitas Trutsi.

Viimasel ajal on kadunud sülearvutite mahajäämus lauaarvutitele võimsuse osas ning Trutsi tõi näiteks, et Mikromaailma tootmises olevatest arvutitest on kõige võimsam protsessor just sülearvutil. Ka on võrdsustumas süle- ja lauaarvutite hinnad.

Sülearvuti võimaldab arvutit pidevalt kasutaval inimesel tööd hõlpsasti reisile, koju ja kas või haiglasse kaasa võtta. “Ega need inimesed, kes arvutiga tööd teevad, ei tööta ju tegelikult kellast kellani,” rääkis Trutsi. “Juht on juht ja ajakirjanik on ajakirjanik ka pärast kella kuut õhtul.”

Mikromaailma sülearvutid on varustatud traadita internetiga, kallimatele mudelitele saab tellida lisaseadmeid.

Andres Pulver
andres.pulver@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.