Tänane öö: seaduserikkumised toimusid Ida-Virumaal

Tänane öö: seaduserikkumised toimusid Ida-Virumaal
29.04.2007 06:07

 

Öö Tallinnas möödus rahulikult ning olukord on politsei kontrolli all, mõningates Ida-Virumaa linnades toimus üksikuid vandalismiakte.

 
Eile sulges politsei Tallinnas tee Toompeale ning kontrollis linnasliikujate dokumente. Pideva politseivalve abil möödus öö linnas rahulikult.
Foto: Raigo Pajula

Kella 21.20 ajal kogunes Narvas Eesti Gümnaasiumi ees hulk noorukeid. Kinni peeti poolsada inimest, kellest suur osa olid alaealised. Konflikt politsei ning agressiivsete kogunejate vahel toimus ka Kohtla-Järvel, kuid politsei võttis olukorra kontrolli alla.

Ida-Virumaa linnades on toimunud ka üksikuid vandalismiakte – lõhutud on aknaid. Kokku on Ida-Virumaal teatatud 13st kannatanust.

Varasemaga sarnaseid vandalismiakte ega rüüstamisi Tallinnas täna öösel toime ei pandud. Politsei kontrollis aktiivselt linnas liikunud inimesi ning võttis julgeolekukaalutlustel inimestelt ära esemeid, mida võinuks rahutuste korral kasutada relvana. Politseile teatati kahest kannatanust.

Tallinnas toimetati möödunud ööpäeva jooksul kinnipidamiskambritesse 150 inimest, neist 14 on kuriteos kahtlustatavad. Politsei vormistas paarkümmend väärtegu, millest enamus olid seotud alkoholi tarvitamisega. Ülejäänud isikute osas kontrolliti nende seotust Tallinnas aset leidnud massiliste korrarikkumistega. Pärast küsitlemist ning isikute kontrolli nad vabastati.

Alates neljapäevast on kinnipidamiskambritest läbi käinud ligi tuhat inimest. Vahistatud on 46 inimest, neist 21 on Eesti Vabariigi kodanikud, 21 kodakondsuseta isikud, 1 Leedu kodanik, 1 Vene Föderatsiooni kodanik ning kaks isikut, kelle kodakondsuse kohta andmed puuduvad.

Kolme päeva jooksul on Tallinnas hukkunud üks ja viga saanud 156 inimest. Neist 58 möödunud ööpäeval, ehk siis 28. aprilli jooksul. Politseinikud möödunud ööl viga ei saanud.

Vabatahtlikel, kes soovivad politseitöös osaleda abipolitseinikena on registreerumiseks avatud telefon 612 3030 ning elektronposti aadress vabatahtlik@pohja.pol.ee. Varahommikuks oli oma abi pakkunud ligi 600 vabatahtlikku.

Vandalismiaktides osalenud isikute tuvastamiseks on politsei loonud veebikeskkonna tuvasta.politsei.ee. Seal on nähtaval pealtnägijate tehtud fotod rüüstamistel osalenud isikutest. Politsei palub inimestel, kes isikud ära tunnevad, sisestada nende nimi või muu tuvastamist hõlbustav informatsioon kommentaaridesse.

Politsei tänab kõiki häid inimesi, kes on pakkunud politseile oma abi ning avaldanud toetust.

Toimetas Triin Visnapuu, PM online

Nii Jõhvis, Narvas kui Kohtla-Järvel kogunesid laupäeva õhtul tänavatel noorteseltkonnad.

(EPLO)

Politsei andmeil oli veidi enne südaööd Jõhvis keskväljakule kogunenud sadakond inimest. Rahvast tuli järjest juurde.

Umbes kella 00:30 ajal on politsei andmeil Jõhvis ning ka mujal Ida-Virumaal olukord muutunud rahulikuks, välja liiguvad mõned üksikud inimesed.

Ida politseiprefektuuri pressiesindaja ütles Eesti Päevaleht Online´ile, et vene noored hakkasid Jõhvi keskväljakule kogunema juba kella 21 paiku.

Jõhvi poe juures tabas politsei täna õhtul kella 21:40 ajal isiku, kellel oli taskus käsigranaat.

Mees vahistati ning anti üle kaitsepolitseile. Isik tabati ühe Jõhvi keskväljakul asuva kaupluse ees, teatati Ida politseiprefektuurist.

TV3 Seitsmeste Uudiste andmeil oli tegemist  16-aastase Ida-Virumaa noorega.

Eesti Päevalehe reporter Ida-Virumaal Tanel Mazur ütles, et politsei oli blokeerinud Jõhvi suurimad tänavad ning massiliikumisi ei olnud võimalik korraldada.

Ka Kohtla-Järvel leidis aset teismeliste kogunemine. Lõhutud oli Kohtla-Järve linnavalitsuse aknad.

Mazuri sõnul püüdis politsei noori eemale hoida Hansapanga kontorist, mis näis nende sihtpunktiks olevat.

Kinnitamata andmetel suundus täna õhtul kella 21 ajal Tallinnast mööda Peterburi teed umbes 10 politseibussi Ida-Virumaa suunas.

Narvas peeti kinni ligi 100 inimest.

Kella 22.00 ajal oli sealse Astri kaubanduskeskuse juurde kogunenud noortekamp, kes lõhkus ära ühe keskuse ukseklaasi.

Elevaks muutnud seltskonda tuli rahustama kumminuiadega varustatud politseiüksus, kes pikema jututa 20 noort kaitseliidu sõidukisse pani.

Nutuste silmadega vaatas aktsiooni pealt Narva linnavalitsuse aseesimees Larissa Olenina, kes proovis korravalvureid ümber veenda ähvardustega, et ta helistab Mihhail Stalnuhhinile või politseprefektile.

Olenina ei suutnud korravalvureid hirmutada ning selle asemel hakkas veel kaubanduskeskuse ees viibivaid noori keelitama koju minema.

Selle peale saadeti ta nende poolt “valitud väljenditega” pikalt, rääkis Päevalehe Narva korrespondent Tanel Mazur.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.