Teabepäev Lääne- Virumaal

Lastekaitse Liit korraldab 5. juunil koostöös Lääne- Virumaa Maavalitsusega projekti “Perede tugivõrgustik” raames teabepäeva peredega töötavatele asutustele, organisatsioonidele ja vabatahtlikele arutlemaks pereteenuste ja nende kättesaadavuse üle maakonnas.

Teabepäev toimub 5. juunil 2002 kell 11.00-16.45 Lääne- Virumaa MV saalis, Kreutzwaldi 5, Rakvere. Projekti “Perede tugivõrgustik” eesmärgiks on kaardistada pereteenused, aidata kaasa võrgustikutööle, tõsta Euroopa Liidu sotsiaalpoliitika alast teadlikkust ning tutvustada dokumenti “Lastekaitse Strateegia”.

Lääne-Virumaa teabepäeva on kümnes üritus teabepäevade sarjast, mille tulemusena koostatakse andmebaas pereteenustest ning kogumik peretemaatikal. Planeeritud on 15 teabepäeva kõigis Eesti maakondades, kus päeva esimeses pooles esinevad pere- ja võrgustikutöö teoreetikud, Euroopa Liidu spetsialistid ning teises pooles toimuvad töörühmad programmi “Laps perekonnas” tegevuste põhjal.

Tänaseks on toimunud teabepäevad Järvamaal, Läänemaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal ning Ida- Virumaal. Projekti läbiviimist toetab Rootsi
Lastekaitseorganisatsioon Rädda Barnen ja Avatud Eesti Fond.

Teabepäevade kokkuvõttena toimub novembris 2002 konverents “Meie lapse mured”, mis keskendub peretemaatikale nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Lastekaitse Liidu programm “Laps perekonnas” tegeleb üksikvanemate, noorte ja riskiperedega, pakkudes neile teenuseid läbi erinevate projektide nagu näiteks “Argipäevad”, “Respekt”, “Pere sõber” jne. Programm lähtub põhimõttest, et last saab aidata toetades tema perekonda.

Lastekaitse Liit on mittetulunduslik organisatsioon, mille missioon seisneb laste õiguste ja huvide eest seismises. Lastekaitse Liit taasloodi 1988 ja tänaseks kuulub liikmeskonda 35 lastekaitse ühingut. Lastekaitse Liidu tegevus toimub 5 programmi ja nende alaprojektide kaudu kogu Eestis.

Lähimatel aastatel on organisatsiooni prioriteediks konkretiseerida tegevused laste ja perede probleemide lahendamiseks ning välja arendada laste – ja pereteenuste võrgustik. (Vaata www.lastekaitseliit.ee )

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.