Tehnikavidin jõulukingiks

Tehnikavidin jõulukingiks

(18.12.2003)

Uudise pilt

Lähenevad jõulud sunnivad paljusid pead murdma, mida sel aastal sõpradele-sugulastele kinkida. Päevaleht valis välja mõned alla tuhande krooni maksvad tehnikavidinad, mis sobivad jõulu- või muidu kingituseks. Kõik asjad on praegu arvutipoodides saadaval.

Joonistustahvel: 450 krooni
Kui joonistamisisu tuleb, ei pea enam pliiatseid ja paberit otsima. Välja tuleb võtta hoopis joonistustahvel, näiteks Trust Wireless Design&Tablet 100. Tahvlil saab spetsiaalse juhtmeta pliiatsiga kirjutada või joonistada, seda loomulikult värviliselt. Joonistatu ilmub arvutiekraanile, kus seda saab salvestada või välja trükkida. Pliiats on rõhutundlik – kõvemini vajutades tuleb paksem joon. Ühendatakse USB-pessa. Hind 450 krooni.

Võimsa bassiga kõlarid: 575 krooni
Pole saladus, et uue arvutiga kaasamüüdavad kõlarid ei kõlba reeglina kuhugi. Trust SoundForce 1600P 2.1 kõlarikomplekt teeb arvutist muusikakeskuse, millega kannatab juba CD-sid kuulata. Ka filmi- ja mänguefektid saavad hoopis teise kõla. Kuna kõlarite heli on parem kui näiteks tavaliselt televiisoril, siis on neid võimalik ühendada ka hoopistükkis teleri taha. Proovige ja imestage – filmidest kostvad kärgatused ei tule enam padja alt. Hind 575 krooni.

Arvutimäng Sims: 600 krooni
SIMS: Double Deluxe Edition on hetkel Eestis kõige populaarsem arvutimäng, mis pakub lõõgastumisvõimalust virtuaalses maailmas ringi käies. Pakett sisaldab baasmängule lisaks ka Livin It Up ja House Party mängulaiendusi. Eestikeelne ümbris ja juhend, hind ligikaudu 600 krooni.

Juhtmeta hiir ja klaviatuur: 695 krooni
Kui hiire- ja klaviatuurijuhtmed laual segama kipuvad, tuleb sellest teavitada jõuluvana. Logitech pakub Cordless Desktop’i ehk traadita optilist hiirt ja klaviatuuri, mis lubab arvutilaual juhtmetest vabaneda. Ettevaatust – juhtmeta hiir võib laualt hõlpsasti ära kaduda. Hind 695 krooni.

Skanner: 700 krooni
Tavalised fotod pole igavesed. Skannige need arvutisse – ning enam need kolletuda ei saa. Kirjutage need CD-le ja jagage sõpradega. Mustek Be@rpaw 1200Plus skanner on õhuke, soodne ja lihtne kodus kasutada. Skanneril on põhioperatsioonideks viis nuppu. Kaasas on palju tarkvara, mis mõeldud fotodega tegelemiseks. Skanneris on tehnoloogia piltide teravdamiseks. Hind 700–1000 krooni.

Printer: 730 krooni
Canon i250 printer on oma hinna kohta väga tubli – trükib kuni 12 lehekülge minutis kvaliteediga 4800×1200 punkti. Veel mõni aasta tagasi oli see vaid unistus, koduprinterid trükkisid kolm korda aeglasemalt ja mitu korda nõrgema resolutsiooniga. Praktilisust lisab algajale lihtsustatud fotode ja veebist trükkimine. Kaasas on must ja värviline tint.

USB-mälupulk: 800 krooni
Flopikettad on vajumas ajaloo prügikasti. Nende koha on võtnud USB-mälupulgad, mis mahutavad kümneid kordi rohkem infot, on mugavamad kaasas kanda ega “rikne” nii nagu flopikettad. Tuntud mälutootja Kinsgstoni USB mälupulk Kingston Data Traveler 2.0 mahutab 128MB. USB 2.0 standardi toetamine tähendab, et mahuka info peale-allalaadimine toimub tavalisest mälupulgast kiiremini. Loomulikult võib seda kasutada ka tavalises USB-pesas. Hind umbes 800 krooni, odavama otsa tootja pulga hind on paarsada krooni väiksem.

Wifi-kaart: 900 krooni
3Com Office Connect traadita võrgu kaart on hea kink neile, kes tahaksid wifi alades veebis surfata. Kaardi teeb võluvaks 3Com tehnoloogia Xjack, kaardi antenni saab näpuvajutusega sisse lükata ja nii ei pea sülearvutit kotti pannes kaarti välja võtma – nii mõnedki kotid on täpselt sülearvuti laiused ja väljaulatuv kaardi osa sunnib kaarti arvutit kotti pannes välja võtma. Hind alla tuhande krooni. Odavama otsa kaardi saab kätte ka kaks korda odavamalt, kuid kui rahakott lubab, peaks kallima ostma, sest sellega on nagu paljude asjadega – hind tähendab kvaliteeti ja lisavõimalusi.

Juhtmevaba hands-free: 1000 krooni
Vabasta end juhtmetest ja naudi vestlust juhtmeta handsfree abil. Logitechi Mobile Bluetooth Headset pisiseade käib kõrva nagu tavaline handsfree, kuid tülikaid juhtmeid sel pole. Ühendus telefoniga toimub bluetoothi abil, mis tähendab, et mobiiltelefonil peab olema samuti bluetooth. Enne ostmist uurige järele, kas telefon seda toetab. Seadme mikrofon püüab kõrvaldada kõrvalist müra ja elavdada kõnesagedustel kostvaid helisid. Telefon ei pea isegi taskus olema, vaid võib asuda kuni 10 meetri kaugusel. Ühe laadimisega peab aku vastu 7 tundi kõnelemist. Hind umbes 1000 krooni.

Kaubad on saadaval näiteks Kaubamajas, Citymarketites, +/– Elektroonikas või K-Arvutisalongis, Enteri poodides.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.